חוקרים במדיה

החוקרים שלנו במדיה. פרסומים/ ראינות וכתבות על עבודתם של החוקרים בחוג.

פרופ׳ דני רבינוביץ, מחוקרי הסביבה החשובים בישראל, מצא סיבה מפתיעה לאופטימיות. ראיון

 

פרופ' בן דוד, כלכלן בחוג למדיניות ציבורית בראיון ל-Ynet על האבטלה בתקופת הקורונה

פרופ' רן רבינוביץ משמש כנשיא האיגוד האנתרופולוגי הישראלי וכעורך הראשי של "הסוציולוגיה הישראלית".  בחברה האזרחית דן מחויב להגנת הסביבה וכיום הוא יו"ר האגודה הישראלית לענייני צדק סביבתיים.

It’s really hard for liberals to imagine that their message, their vision itself, poses a threat to the core identity of other people

למדינה המשתרעת לאורך 1,300 קילומטרים מהחוף המערבי של המפרץ הפרסי, יש עניין רב בביצור היחסים עם ארצות הברית, בחישוק ברית אזורית נגד איראן ובחיזוק מעמדה האזורי כמגן לפלסטינים מפני האגף המיליטנטי של ממשלות ישראל

ד"ר מיכל קראבל-טובי בראיון ל"מעבדה" (דקה 6:15) על מהפכת השיח בנושא פגיעות מיניות בחברה החרדית. 

פרו'פ חנה הרצוג בראיון ל"כאן תרבות" (דקה 1:17) על המאבק לשיוויון מגדרי ודפוסי בחירה של ציבור הנשים 

מהן השלכות הגלובליזציה על הגירת עבודה? אילו היבטים מגדריים יש לתופעה? מהן הזכויות המשפטיות של עובדים זרים? ולמה הם מהווים מקור לויכוח פוליטי סוער כל כך? על כל זאת ועוד, בשיחה בין פרופ' ליעד מודריק עם פרופ' אדריאנה קמפ על הגירת עבודה ועובדים זרים.

פליטי אקלים. מועצת זכויות האדם של האו"ם: אסור להחזיר פליטים שנמלטו מארצם בגלל שינויי אקלים. שיחה בנושא עם פרופ' דני רבינוביץ, אנתרופולוג וחוקר אקלים, אוניברסיטת תל אביב. קביעת מועצת זכויות האדם: בעקבות בקשה של תושבי האי קיריבטי לקבל מקלט בניו זילנד. דונלד טראמפ.

פרופ' ניסים מזרחי סוציולג בראיון מרתק "מי שלוקים בעיוורון הם הליברלים שחושבים שאם יעמידו נציגים מזרחים בראש מפלגת שמאל, המוני מזרחים ימנים ינהרו לקלפיות. הבעיה אינה השליח, הוא טוען. השמאל הליברלי חייב לבחון מחדש את המסר עצמו. אבל בשביל זה הוא יצטרך לגלות ענווה — מצרך נדיר אצל מי שרואים את עצמם כנושאי דגל הפרוגרסיביות המוסרית..." 

פרופסור חנה הרצוג, החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת ת"א: צפוי לצאת ספר חדש על דפוסי הצבעה מגדריים. לנשים יש העדפות ערכיות מלגברים. האם מועמדת אישה תסיט בוחרות בין מפלגות...

 

"עקרונית, אפשר היה לצפות לתוצאות לגמרי הפוכות", אומר פרופ' יוסי שביט מהחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה.

 

 

פרופ' דני רבינוביץ מהחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה על שריפות ושטפונות הענק בסיביר בראיון לתוכנית העולם היום. 

 

ד"ר הרפז, הקדיש שנות מחקר ואת עבודת הדוקטורט שלו בפרינסטון לנושא האזרחות הכפולה על הביקוש הרב לדרכונים זרים וכיצד ניתן להשיג אותם. 

לראיון בעיתון הארץ          לראיון ב-The Marker

 

 

פרופ' ניסים מזרחי בראיון ל"כאן תרבות" על מה זה שלום? מה עושים לא נכון? למה צריך שלום ועוד.. 

 

פרופ' דן בן דוד בראיון לרדיו תל אביב על הכלכלה בישראל, הגדרה של כלכלה טובה

מחקר חדש של הפרופסורים ינון כהן ונח לוי אפשטיין והחוקר עמית לזרוס מהחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה חושף: גם בדור השלישי נמשך הפער בשיעור האשכנזים והמזרחים בעלי תואר אקדמי. הפער, שעמד בדור השני על יותר מפי שניים לטובת האשכנזים, אמנם הצטמצם, אבל הסיבה לכך היא ירידה בשיעור האקדמאים האשכנזים

פרופ' אלכנסדרה קלב מהחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה תל אביב Sociology and Anthropology TAU יחד עם צוות חוקרות מנציבות שוויון הזדמנויות בעבודה, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פיתחו את מדד ההגיוון לשנת 2018 הקובע שנשים השייכות לקבוצות המצויות בתת ייצוג במשק סובלות מהדרה כפולה, ובאופן כללי משכורתן נמוכה באופן משמעותי: בין 48% ל-80% משכר הגברים בתפקידים מקבילים. המדד מדרג עשרים ענפי כלכלה מרכזיים במגזר הפרטי המעסיקים מעל מיליון עובדים וכוללים 40% מהמעסיקים בישראל. המדד מדרג ענפים אלו לפי ציוני ייצוג ושוויוניות שכר. 
כתבה נוספת בקישור הבא: 

https://www.themarker.com/career/.premium-1.6940850

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
לראש הדף