זאב סגל

פרופ' זאב סגל, 2009
פרופ' זאב סגל, 2009

פרופ' זאב סגל ז"ל (13 בינואר 1947 – 11 בינואר 2011) היה מהוגי וממקימי התוכנית ללימודי מוסמך במדיניות ציבורית למנהלים, ועמד בראשה מהמחזור הראשון עד לפטירתו. לצד עבודתו האקדמית כפרופסור למשפטים שימש גם כפרשן המשפטי של עיתון "הארץ" וחבר הנהלת המערכת וכיהן בוועדות ציבוריות רבות.

סגל היה פרופסור חבר למשפטים בחוג למדיניות ציבורית בפקולטה למדעי החברה באוניברסיטת תל אביב ולימד גם בפקולטה למשפטים. הוא עסק במשפט חוקתי, משפט מנהלי, אתיקה ציבורית ודיני תקשורת. סגל פרסם שורה של ספרים ומאמרים פורצי דרך בתחומי המחקר וההוראה שבהם עסק.

במלאת שנה לפטירתו נחנך בפקולטה למדעי החברה באוניברסיטה תל אביב אולם על שמו, "אולם זאב סגל", שבו אף מתקיימים היום עיקר לימודי התוכנית.

 

מלגות ע"ש פרופ' זאב סגל ז"ל

אנו שמחים להודיע כי על פתיחת מסורת חדשה של הענקת מלגות ע"ש פרופ' זאב סגל ז"ל, ממקימי החוג למדיניות ציבורית, וממייסדי התוכנית לתואר שני במדיניות ציבורית למנהלים וראש התכנית הראשון.

המלגות יוענקו לתלמידים מצטיינים של החוג למדיניות ציבורית ותוכנית המנהלים ויזכו למימון תואם (מצ'ינג) של האוניברסיטה.

בסוף שנת הלימודים תשע"ו יוענקו 4 מלגות בסך 4,000 ש"ח כל אחת לתלמידים המצטיינים משני המסלולים שקיבלו את ממוצע הציונים הגבוה ביותר.

החל משנת הלימודים תשע"ז יוענקו 2 מלגות בגובה שכר לימוד שנתי מלא לתלמידים אשר יצטרפו לחוג עם הציונים הגבוהים ביותר בתואר הראשון.

החוג יבחר את מקבלי המלגות בהתאם להישגיהם ואין צורך בהגשת בקשה.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
לראש הדף