יעדים

בית הספר למדעי הפסיכולוגיה של אוניברסיטת תל-אביב - יעדים

 

יעדי בית הספר הם שלושה: יצירת ידע בפסיכולוגיה, הפצת הידע (ברמות שונות ולקהלים שונים), והפיכת הידע ליישומי. בנוסף לאלו, קיימים יעדי-על של חינוך לחשיבה, לאתיקה, ולמצוינות. יש מידה רבה של שילוב וחפיפה בין היעדים, המתבטא למשל בשילוב סטודנטים מכל התארים בפעילות מחקרית. מבין היעדים, בית הספר רואה את המצוינות במחקר ובהכשרת חוקרים צעירים ואיכותיים כמרכזי והחשוב ביותר. עיקר ההכשרה המחקרית מתבצע בתארים המתקדמים, אך גם תוכנית לימודי הב.א. מכוונת במידה רבה להכשרת הסטודנטים לחשיבה מדעית ולהמשך לימוד בתארים מתקדמים בפסיכולוגיה או בתחומים משיקים. יחד עם זאת, בית הספר מכיר בכך שתשתית ידע והבנה בסיסיים בפסיכולוגיה היא בעלת תרומה משמעותית לעיסוקים רבים הקשורים להתנהגות, גם ללא המשך ללימודים מתקדמים. לשם כך, אנו מסייעים גם בהוראת הפסיכולוגיה במסגרות שונות באוניברסיטה.

בתוכניות הקליניות במ.א. – היעד המרכזי הוא הכשרת קלינאים איכותיים ומעודכנים על פי הדגם של Scientist – Practitioner. ביתר פירוט, המטרה היא להקנות לסטודנטים יסודות עיוניים והדרכה מעשית במגוון שיטות אבחון וטיפול נפשי, ובה בעת גם הכשרה והתנסות במחקר. היעד של עדכון מדעי ומקצועי לפסיכולוגים קליניים מתבצע בבית הספר גם בתוכניות לימודים חוץ תקציביות משלימות ובימי עיון להכשרה מתקדמת המיועדים לאנשי מקצוע.

בית הספר משקיע גם בתרומה לקהילה בדרכים מגוונות. למשל, בארגון לימודי השדה בב.א., בהם הסטודנטים מתנסים בפעילות מודרכת בהקשר חינוכי או טיפולי מחוץ לאוניברסיטה; בימי עיון לקהל הרחב המתעניין בפסיכולוגיה; ובהופעות חברי בית הספר בתקשורת בנושאים בעלי עניין ציבורי, כמו התמודדות עם לחצים או אלימות. החל משנת תשס"ח (2007/8) משתלבים סטודנטים לתואר הראשון בתוכנית "אוניברסיטה בעם", ומלמדים (תמורת קרדיט) קורסי מבוא בפסיכולוגיה למבוגרים ובני נוער מאוכלוסיות מוחלשות אשר גישתן ללימודים גבוהים הינה מוגבלת.

את "החשיפה" לצדדים השימושיים של הפסיכולוגיה מקבל תלמיד התואר הראשון במסגרת "לימודי שדה" בהם הוא מתנסה בפעילות מודרכת בהקשר חינוכי או טיפולי מחוץ לאוניברסיטה.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
לראש הדף