מסלול לתואר שני דאטה בעידן הדיגיטלי

מסלול לתואר שני דאטה בעידן הדיגיטלי

היום, פרטים וארגונים – ציבוריים ומסחריים – הופכים לתלויים  יותר ויותר באיסוף נתוני עתק, אגירתם  וניתוחם. להתפתחויות אלו השפעה על שלל תחומי חיים: הם מאפשרות יעילות שלטונית, שיפור שירותי בריאות, ניהול יעיל של מנגנוני שיווק וצריכה, שיפור תקשורת בינאישית וחברתית ועוד. מנגד, התמורות הללו יוצרות מנגנונים חדשים של שליטה תאגידית, של שיטור חברתי, של אובדן פרטיות ופגיעה באוטונומיה של הפרט.

 

המסלול החדש לתואר שני בחוג לתקשורת יעסוק בהתהוותו של עולם רווי נתוני עתק. המסלול יספק לסטודנטים שלל כלים באמצעותם יוכלו להבין את  ההשפעות של מנגנוני יצור וניתוח נתוני עתק, וגם לשלוט בהן ולעצב אותן.

במסגרת הלימודים במסלול הסטודנטים ירכשו ידע תאורטי ומעשי  בשלל נושאים – טכנולוגיים, חברתיים, כלכליים ואתיים. ידע מעמיק זה יאפשר ללומדים במסלול להשתלב במקצועות מגוונים בעולם התעסוקה, שבמרכזם עיצוב נתוני עתק ושימוש בהם להשגת מטרות חברתיות וכלכליות בשלל זירות: בפוליטיקה, בבריאות, בשיווק, בעיתונאות ועוד. 

המסלול כולל פרקטיקום ייעודי שבמסגרתו יפגשו סטודנטים עם אנשים רלבנטיים מהתעשייה, ינתחו מקרי בוחן ויכתבו נירות עמדה. 

 

למי המסלול מיועד?

בוגרי תואר ראשון במדעי החברה העומדים בדרישות החוג לתקשורת לקבלה לתואר שני. המסלול מיועד גם למועמדות ומועמדים בעלי תואר ראשון בתחומים אחרים כגון: מדעי המחשב, הנדסה  ומדעי הרוח שמתעניינים בהשפעה של טכנולוגיות דיגיטליות על החברה ועל השפעת החברה על התפתחותן של טכנולוגיות דיגיטליות

באוניברסיטאות מובילות בעולם כבר קיימות תכניות רבות העוסקות בחקר האינטראקציה בין  אדם - טכנולוגיה -חברה. כעת גם אוניברסיטת תל אביב מציעה לכם מסלול אקדמי ייחודי, דרכו תוכלו להבין את עולם התקשורת החדש ולהשתלב כחוקרי החברה, התרבות והמדיה בעידן הדיגיטלי. בואו ללמוד כלים מעשיים ביישום טכנולוגיות דיגיטל והתאמתן לעולם החברתי. 

 

משך הלימודים
משך הלימודים המיועד הוא שנתיים, כאשר ניתן להמשיך בעבודת הגמר בשנה השלישית. תכנית הלימודים מתוכננת כדי לאפשר ככל האפשר לרכז את הלימודים ביום-יומיים במהלך השבוע או לחלופין בשעות אחר הצהריים והערב.

 

תיאוריה ופרקטיקה

התכנית היא אקדמית אבל כוללת גישה לעבודה יישומית:

  • פרקטיקום המתמקד המאפשר הצצה אל מאחורי הקלעים של התעשייה: קורס מבוסס על ניתוח מקרי מבחן שיוצגו על ידי נציגים של חברות שונות.
  • רכישת כלים מתודולוגיים המיועדים להכשיר סטודנטים להשתלבות בתעשייה.


מענקיםמלגות והוראה

חלק מהתלמידים מועסקים כעוזרי הוראה או עוזרי מחקר בחוג. כמו כן, החוג מעניק מלגות לסטודנטים מצטיינים או לעבודות מחקר בנושאים נבחרים בתחום התקשורת באמצעות הקרן על שם ברוניה וגרשום קומרוב.

 

מסלול ישיר לדוקטורט לתלמידים מצטיינים

לתלמידים מצטיינים בתואר השני תינתן אפשרות לעבור למסלול של לימודים ישירים לתואר שלישי

 

לעיון בתכנית הלימודים

תנאי קבלה

כתבה בynet על התכנית

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
לראש הדף