מסלולים

מסלול אסטרטגיה 

המסלול המעשי ללימודי אסטרטגיה, פרסום ויחסי ציבור הוא השער של הסטודנטים לקריירה בעולם הייעוץ התקשורתי לגופים מסחריים וציבוריים.

מרצי המסלול מגיעים ללמד את הסטודנטים היישר מחדרי הישיבות של משרדי הפרסום, חברות יחסי הציבור ומערכות העיתונות המובילים בישראל כדי לספק להם את הכלים הכי עדכניים הנמצאים בשימוש כיום בעולם התקשורת.

במסלול ירכשו הסטודנטים מגוון רחב של כלים מקצועיים שיאפשרו להם ליצור השפעה על העולם בעזרת כלי המדיה השונים, מקידום מוצרים מסחריים ושיווקם, דרך שינוי התנהגות של אזרחים לקידום אג'נדות חברתיות ועד לפרסום וייעוץ תקשורתי פוליטי.

במסגרת הסדנאות יקבלו הסטודנטים בסיס תאורטי חזק שיחבר בין הידע המתקדם ביותר של מדעי ההשפעה לבין יישומו בעולם האמיתי במגוון עולמות של עשייה; מפיתוח של אסטרטגיה תקשורתית ממוקדת, דרך פיתוח קריאטיב אפקטיבי, ניהול קמפיינים, קניית מדיה, שימוש חכם במדיה דיגיטלית, עבודה במדיה חברתית, פיתוח אסטרטגיית תוכן למותגים ועוד.

סדנאות רבות במסלול נבנו תוך חיבור מבני לחברות מסחריות גדולות במשק ולעבודה עם ארגונים ציבוריים כך שבוגרי החוג יסיימו את לימודיהם לאחר שצברו ניסיון מקצועי אמיתי שייתן להם יתרון בכניסה שלהם לשוק העבודה של המחר.

 

 

מסלול עיתונאות

המסלול המעשי ללימודי עיתונות בחוג לתקשורת הוא השער של הסטודנטים לעשייה עיתונאית משפיעה.

כעיתונאים, השאיפה שלנו היא לספר את הסיפור שכולם ידברו עליו. בעולם העיתונות של 2021 אנחנו עושים זאת ביותר דרכים מאי פעם - ברשתות החברתיות, פושים, אפליקציות, אתרי אינטרנט, מהדורות בטלוויזיה, ברדיו, בעיתון המודפס ואפילו בסטורי. במסלול המעשי ללימודי עיתונות נלמד איך לספר סיפור ולהגיע אל הקהל בכל אחת מהפלטפורמות הללו, תוך שמירה על סטנדרטים עיתונאיים קפדניים. הסטודנטים במסלול יתנסו בשימוש במקורות מידע ובניתוח נתונים לטובת יצירת סיפורים עיתונאיים, יעמיקו בסוגיות של פייק ניוז וילמדו כיצד להימנע מהתופעה שחדרה בשנים האחרונות לכל כלי התקשורת וירכשו את הכלים ליצירת עיתונות אחראית שעובדת עבור הציבור.

הסדנאות המגוונות מאפשרות למידה מעמיקה והתנסות מעשית רבה, כך שבוגרי החוג מצטיידים בכלים העכשווים ביותר ומסיימים את לימודיהם לאחר שצברו ניסיון מקצועי משמעותי המאפשר להם להשתלב בתעשיית התקשורת הישראלית.

המסלול המעשי ללימודי עיתונות מציע לסטודנטים סדנאות בכל תחומי העשייה - כתיבה עיתונאית, עריכת חדשות, תחקיר, הפקת כתבות טלוויזיוניות, יצירת תוכן דיגיטלי, עבודה מול מקורות ועוד מגוון רחב של תחומים, אשר מועברים על ידי עיתונאים בכירים מכלי התקשורת המרכזיים בישראל. סטודנטים שיהיו מעוניינים בכך, אף יוכלו להשתלב במהלך לימודיהם בתכנית התמחות במערכות חדשות מובילות, ובכך לעשות את צעדיהם הראשונים בתחום עוד בזמן לימודי התואר הראשון.

המסלול המעשי ללימודי עיתונות בולט בייחודיותו בכך שהוא מחבר בין הרקע המחקרי העמוק של החוג לתקשורת, לבין רכישת כלים פרקטיים בעולם העיתונות המשתנה. החיבור בין השניים מבטיח כי בוגרי החוג יהיו אנשי התקשורת והעיתונאים שיביאו את הסיפורים הגדולים של המחר.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
לראש הדף