סגל

דיפלומטיה ובטחון לבכירים אוניברסיטת תל אביב - סגל

הרחב הכל
פרופ' עזר גת, ראש התכנית

פרופסור עזר גת

פרופ' עזר גת

מייל:     Azargat@post.tau.ac.il

 טלפון:     972-3-6409541

שעות קבלה: יום ד' 15:45-16:45

אתר: http://people.socsci.tau.ac.il/mu/azargat/

פרופ' יצחק בן ישראל

פרופסור יצחק בו ישראל
פרופ' יצחק בן ישראל

מייל: itzik@post.tau.ac.il
טלפון: 03-6407193
פקס: 03-6407198
אתר: https://social-sciences.tau.ac.il/profile/itzik
משרד: נפתלי, 41

מר חמי פקר

Mr. Hemi Pecker

Mr. Hemi Pecker is Cyber Strategy & Artificial Intelligence Leader, with over 30 years of experience in Managing, Developing and Designing Strategies, Methodologies & Processes for Large-Scale ICT and Challenging Architectures in the fields of Cyber Warfare, Cyber Terror, Cyber Crime, Cyber Security, AI and Innovative Technology. His Professional Experience includes key roles in the cyber world arena as, Head of Division- Strategic Cyber Activities & Operations/Prime-Minister’s Office, Director of Israel Innovation Center & Senior Management Member/Motorola Solutions, Head of Cyber Program/Lockheed Martin, Head of Division- National Cyber Activities & R&D Innovation Technologies/Israel ‘National Security Council’.

Among his main accomplishments: Development of Israel National Cyber Vision for Critical Infrastructures assets, Founding & Leading the Governmental National Technologies R&D center for HLS solutions, Development the National Concept of Biometric & Privacy Security for National documentation, Israel Security Award (2017) for Leading National Security Advanced Technologies activity.

Today, Founding Member, COO at L1ght (Antitoxin Technologies Inc), lecturer in the department of political science, ‘Cyber, Technology and Security’, Tel-Aviv University.

 

ד"ר הילה דותן

ד"ר הילה דותן

הפקולטה לניהול, התוכנית להתנהגות ארגונית- חדר 439

מייל: hdotan@post.tau.ac.il

טלפון: 03-6406310

ד"ר הילה דותן היא חוקרת ומרצה בפקולטה לניהול ע"ש קולר ובפקולטה למדעי החברה. היא בעלת תואר ראשון בכלכלה ופסיכולוגיה מאוניברסיטת אוטרכט שבהולנד, ודוקטורט (Ph.D) בניהול מאוניברסיטת  UCLA Anderson , ארה״ב.

ד״ר דותן מתמחה בניהול מו״מ עסקי, מדיני ובינלאומי, מלמדת בתוכנית לדיפלומטיה ובטחון לבכירים, בתוכנית הבינלאומית לגישור וניהול קונפליקטים ומו״מ עסקי בתוכנית המב״ע, בתוכנית הבינלאומית ובתוכנית לבריאות וביטחון ציבורי בפקולטה לניהול.

 ד״ר דותן זכתה בפרס  ״המרצה המצטיינת של הפקולטה לניהול״  5 פעמים: ב- 2011, 2013, 2014, 2015, 2016.

המחקר של ד"ר דותן מתמקד בקשרים לא פורמאלים בארגונים וההשלכות של קשרים אלה (כגון חברויות במקום העבודה) על ביצועים, מוטיבציה, נאמנות, תחושת שייכות ועזיבה במקום העבודה . המחקרים שלה והממצאים מספקים למנהלים לא רק הבנה טובה יותר של אספקטים חברתיים בארגון שלהם, אלא גם כלים מעשיים המשפיעים על יחסים במקום העבודה לטובת העובד והארגון כאחד. המחקרים של דותן התפרסמו בכתבי עת מובילים בעולם בתחום הניהול וזכו אף לפרסים אקדמאים יוקרתיים ב Academy of Management, The USA Gladys M. Byram Fellowship וממשרד הקליטה הישראלי. המחקר האחרון של ד״ר דותן על מו"מ, נשים וחברויות  התפרסם ב Journal of business and industrial marketing ואף צוטט והתפרסם לאחרונה ב Forbes Magazine ב 2017, The Cosmopolitan, The Jerusalem Post, The Danish Economist. 

מלבד הוראה ומחקר, רכשה ד״ר דותן ניסיון מעשי רב כשעבדה עבור הממשלה ההולנדית וניהלה מו״מ עם בכירים מ 15 ממשלות ב EU. כיום היא מנהלת ויו״ר חברת יעוץ המתמחה בניהול מו״מ עסקי ומדיני בין תרבויות שונות עם דגש על בניית קשרים ורשתות מקצועיות אפקטיביות. הכלים והמדדים של החברה מבוססים על המחקרים המתמשכים של ד״ר דותן. חלק מלקוחות החברה הם מנכ״לים בכירים מארה״ב, סינגפור, הולנד וישראל וחברות כמו  eBay, HP, Deloitte, BCG, TASC Consulting, AIG, רכבת ישראל וצה״ל.

ד''ר ערן לרמן

דוקטור ערן לרמןד''ר ערן לרמן

ד”ר ערן לרמן חוקר זה שנים רבות סוגיות אסטרטגיות במזרח התיכון. הוא שימש סגן ראש המטה לביטחון לאומי במשרד ראש הממשלה ושירת למעלה מעשרים וחמש שנים באגף המודיעין בצה”ל ובכלל זה בחטיבת המחקר. לרמן שימש מנכ”ל משרד ישראל והמזרח התיכון ב’וועד היהודי האמריקני’, והיה חבר במשלחת המשא ומתן הישראלית לשיחות השלום הרב-צדדיות.

את תוארו הראשון בהיסטוריה המודרנית של המזרח התיכון למד ד”ר לרמן באוניברסיטת תל אביב, ואת תואר הדוקטור בכלכלה ומדעי המדינה קיבל מבית הספר לכלכלה של לונדון. בנוסף הוא מחזיק בתואר מוסמך במנהל ציבורי מבית ספר קנדי לממשל באוניברסיטת הרווארד, שבה היה עמית וקסנר.

ד”ר לרמן חוקר במכון בגין-סאדאת ותחומי מחקרו הם מעורבותן של מעצמות במדינות המזרח התיכון, בריתות אזוריות בין מדינות הים התיכון, יחסי ישראל ושכנותיה ומצבם המדיני של הפלשתינים.

ד''ר ישי מישור
ד''ר יורם עברון

דוקטור יורם עברוןד''ר יורם עברון

yoramevr@netvision.net.il

ד''ר דגנית פייקובסקי

דוקטור דגנית פייקובסקי

ד"ר דגנית פייקובסקי

ד"ר דגנית פייקובסקי מתמחה ביחסים בינלאומיים, אסטרטגיה ומדיניות חלל.

ד"ר פייקובסקי היא עמיתה בסדנת יובל נאמן למדע טכנולוגיה וביטחון, ומלמדת בתוכנית לתואר שני בלימודי ביטחון באוניברסיטת תל אביב. בין השנים 2010-2012 שימשה מנהלת אקדמית בסדנה.

ד"ר פייקובסקי משמשת כיועצת בנושא מדיניות מו"פ בחלל למועצה הלאומית למחקר ופיתוח וכמרכזת הוועדה הלאומית בנושא זה. כמוכן, דגנית היא עמיתת מחקר במכון למדיניות חלל באוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון בארה"ב.

בשנת 2010, היתה חברה בצוות הנשיא לגיבוש מדיניות חלל לאומית לישראל. מסקנות הצוות הוגשו לממשלה ואושרו כחלק מתוכנית החלל האזרחית החדשה שיצאה לדרך בסוף 2011. 

את עבודת הדוקטורט כתבה באוניברסיטת תל אביב בהנחייתם של יו"ר סוכנות החלל הפרופסור יצחק בן ישראל ופרופסור יוסי שיין; בנושא "מועדון החלל" - המוטיבציות של מדינות בינוניות וקטנות לפתח תוכניות חלל עצמאיות.

ד''ר ניצן פלדמן

דוקטור ניצן פלדמןד''ר ניצן פלדמן

ניצן פלדמן הוא פוסט-דוקטורנט במכון ליחסים בינלאומיים ע"ש דיוויס ובמכון למחקר ע"ש הרי ס. טרומן למען קידום השלום באוניברסיטה באוניברסיטה העברית בירושלים. הוא בעל תואר דוקטור ותואר שני במדע המדינה מאוניברסיטת תל אביב ובעל תואר ראשון בכלכלה וביחסים בינלאומיים מהאוניברסיטה העברית בירושלים.  בין השנים 2008-2010 היה עמית מחקר בתוכנית ניובאוואר במכון למחקרי ביטחון לאומי. ד"ר פלדמן מלמד מגוון קורסים באוניברסיטת תל אביב ובאוניברסיטה העברית. מחקריו מתמקדים בבחינת השפעת תהליכים כלכלים על היחסיים הפוליטיים בין מדינות. 

ד''ר אפרים קם
ד''ר טל שדה
דוקטור טל שדה

ד''ר טל שדה 

מייל:     talsadeh@post.tau.ac.il

 טלפון:     972-3-6409743

 שעות קבלה: יום ב' 11:00-12:00

אתר: http://people.socsci.tau.ac.il/mu/talsadeh/

מס' חדר: 535

ד''ר דן שיפטן

דוקטור דן שיפטן

ד"ר דן שיפטן הוא ראש המרכז לחקר הביטחון הלאומי וראש התכנית הבינלאומית לתואר השני בביטחון לאומי באוניברסיטת חיפה. בעשור האחרון הוא מלמד גם קורסים לתואר השני באוניברסיטת תל אביב. בשנים 2012-2014 שימש פרופסור אורח במחלקה לממשל באוניברסיטת ג'ורג'טאון בוושינגטון.

מאז ראשית שנות השבעים יעץ ד"ר שיפטן לדרג הבכיר ביותר של מקבלי ההחלטות וגורמי הביטחון והמדיניות בישראל. הוא מתדרך בקביעות אישים בדרג הפוליטי הבכיר וראשי קהילות המדיניות החוץ, ההגנה והמודיעין בארצות הברית, באירופה ובמזרח אסיה. הוא מרצה מאז באוניברסיטאות המובילות ובמרכזי המחקר והחשיבה הנחשבים במדינות רבות ברחבי העולם.

פרסומיו של ד"ר שיפטן מקיפים מגוון רחב של נושאים בתחום ההיסטוריה בת זמננו של המזרח התיכון ומעורבות המעצמות באזור. ספריו עוסקים במצרים, בסוריה, בירדן, בפלסטינים ובאסטרטגיה המדינית של ישראל. ספרו האחרון עוסק באזרחי ישראל הערבים. בקרוב יצא לאור אוסף מסמכים ומקורות שערך יחד עם פרופ' וולטר לקויר.יצירת קשר


אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive