תכניות מיוחדות

בית הספר למדעי הפסיכולוגיה אוניברסיטת תל אביב - תכניות מיוחדות

 

תוכנית לתואר דו חוגי בפסיכולוגיה ופילוסופיה בדגש על תודעה וקוגניציה:

בית הספר למדעי הפסיכולוגיה אוניברסיטת תל אביב - תוכנית חדשה לפסיכולוגיה ולימודי חקר התודעה והקוגניציה

ממסלול לימודים זה יעניק את הכלים הנחוצים כל כך לעיסוק בחקר התודעה והקוגניציה. זהו מסלול לימודים ייחודי ששני ענפי המחקר ששותפים בו, פילוסופיה ופסיכולוגיה, בוחנים כל אחת את שאלת התודעה מתוך זווית ייחודית ובכך הן משלימות זו את זו. בוגרי המסלול יקבלו תואר דו-חוגי בפילוסופיה ופסיכולוגיה.

 

פרטים נוספים לתאור התוכנית    מבנה תכנית הלימודים בידיעון הפקולטה

 

תוכנית לתואר ראשון בפסיכולוגיה וביולוגיה עם הדגש במדעי המח (בבית ספר סגול למדעי המוח):

בית הספר למדעי הפסיכולוגיה אוניברסיטת תל אביב - מסלול מיוחד לתואר ראשון בביולוגיה ופסיכולוגיה עם הדגש במדעי המח תכנית זו מיועדת לקבוצה נבחרת של תלמידים בעלי נתונים גבוהים במיוחד ועניין במדעי המוח. מטרתה להעניק לתלמידים הכשרה אקדמית בסיסית בפסיכולוגיה, ביולוגיה וגם במדעי העצב. ניתן להירשם לתכנית זו גם לאחר סיום לימודי שנה ראשונה בפסיכולוגיה  וביולוגיה (דו-חוגי) בהיקף מלא ובהצטיינות (ממוצע 90 בשני החוגים). בוגרי תכנית זו יוכלו להמשיך בלימודי תואר שני במסגרת בית הספר למדעי הפסיכולוגיה, הפקולטה למדעי החיים והפקולטה לרפואה.

פרטים נוספים לתאור התוכנית    מבנה תכנית הלימודים בידיעון הפקולטה

 

תוכנית לתואר ראשון בפסיכולוגיה ומדעי המחשב עם הדגש במדעי המח (בבית ספר סגול למדעי המוח):

תכנית נועדה לקבוצה נבחרת של תלמידים המתעניינים במדעי המוח מההיבט החישובי והתנהגותי-הקוגניטיבי. מדובר באוכלוסייה שונה מהתלמידים שלומדים בתכנית הדו-חוגית בפסיכולוגיה ביולוגיה שאיננה מתעניינת בהיבט החישובי של מדעי המוח והקוגניתיה. בנוסף מדובר באוכלוסייה שונה מתלמידי תואר ראשון במדעי המחשב ופסיכולוגיה רגיל אשר איננה מתעניינת בהכרח בתחום מדעי המוח.

פרטים נוספים לתאור התוכנית    מבנה תכנית הלימודים בידיעון הפקולטה

 

 

תוכנית לתואר דו חוגי בפסיכולוגיה ובלשנות בדגש על פסיכובלשנות:

תכנית הלימודים הינה תכנית דו חוגית המבוססת על תכניות הלימודים הדו-חוגיות בפסיכולוגיה ובבלשנות . התכנית נמשכת 3 שנים בהיקף של 120 ש"ס. היא כוללת קורסים בסיסיים ומתקדמים בשני החוגים, וכמו כן קורסים ייעודיים למסלול הפסיכובלשנות (כגון קורס במבנה המוח וסמינר פסיכובלשנות) והתנסות מחקרית במסגרת פרוייקט מחקר. 

 

פרטים נוספים לתאור התוכנית   מבנה תכנית הלימודים בידיעון הפקולטה

 

 

מסלול חדש - תוכנית  פסיכולוגיה ומגדר בדגש על יסודות תאורטיים לטיפול רגיש מגדר :

​בואו לקחת חלק במסלול בין-תחומי פורץ דרך, שעוסק בשאלות המרתקות אודות הקשר שבין זהויות חברתיות (מגדריות, מיניות ואחרות) לבין פסיכולוגיה, ומעניק יסודות תיאורטים רלוונטיים לגישה הטיפולית רגישת המגדר.

האם יש הבדלים בין נשים וגברים והאם הם רלוונטיים בחדר הטיפולים? כיצד יחסי כח בין המינים משפיעים על טיפול בפרט, בזוג, ובמשפחה? איך זהויות חברתיות (מגדר, גזע, מעמד, נטייה מינית) משפיעות על הפסיכולוגיה של הפרט? ומה תיאוריות סוציולוגיות ופמיניסטיות יכולות לתרום להבנה הפסיכולוגית של הנפש? 

פרטים נוספים לתאור התוכנית   מבנה תכנית הלימודים בידיעון הפקולטה

 

 

מסלול חדשתוכנית לתואר דו חוגי בפסיכולוגיה וסטטיקה וחקר ביצועים בדגש על מדעי המידע (Data Science):

התכנית לתואר ראשון בסטטיסטיקה וחקר ביצועים ובפסיכולוגיה, במסלול מדעי הנתונים, היא מסלול לימודים ייעודי לתואר ראשון שיקנה ידע בתחום הפסיכולוגיה והסטטיסטיקה בדגש על טכניקות מתקדמות (למשל, Machine learning) לניתוח נתונים, כולל נתונים בהיקף גדול במיוחד (Big Data). התוכנית מבוססת על התוכנית הדו-חוגית בפסיכולוגיה ובסטטיסטיקה וחקר ביצועים, בשילוב קורסים ייעודיים למסלול (כגון, קורס "ניתוח נתונים מתקדם בפסיכולוגיה", בו מתנסים הסטודנטים בניתוח נתונים מעולם הפסיכולוגיה תוך שימוש בשיטות ניתוח וטכנולוגיות מודרניות). מטרת התוכנית לאפשר לסטודנטים בפסיכולוגיה וסטטיסטיקה וחקר ביצועים לצבור את הידע הבסיסי הנחוץ להשתלבות בתעשייה ובאקדמיה, באמצעות שילוב של פסיכולוגיה ומדעי הנתונים.

  פרטים נוספים לתאור התוכנית   מבנה תכנית הלימודים בידיעון הפקולטה

 

 

 

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive