תכניות מיוחדות

בית הספר למדעי הפסיכולוגיה אוניברסיטת תל אביב - תכניות מיוחדות

 

תוכנית לתואר חד חוגי בפסיכולוגיה עם שילוב חטיבה מורחבת במדעי הנתונים ובינה מלאכותית:

תחומי הבינה המלאכותית ומדעי הנתונים עוברים מהפכה דרמטית בשנים האחרונות. כמות הנתונים ההולכת ונאספת בכל תחומי החיים והידע היא עצומה, וגררה פיתוח של כלים מתוחכמים לניתוח, עיבוד וויזואליזציה של נתוני עתק (Big Data). בזכות כמות הנתונים הרבה ויכולת חישובית הולכת וגדלה, אלגוריתמים חישוביים מצליחים כיום לפתור בעיות מורכבות ברמה דומה, ולעיתים אף טובה יותר, מבני אדם ונעשה בהם שימוש הולך וגובר במגוון תחומים. 

פרטים נוספים לתאור התוכנית    מבנה תכנית הלימודים בידיעון הפקולטה

 

 

תוכנית לתואר דו חוגי בפסיכולוגיה וכלכלה עם חטיבה במדעי הנתונים ובינה מלאכותית :

פסיכולוגיה, וגם כלכלה, הם תחומי מחקר שעושים שימוש רב בנתונים על מנת להבין ולנבא התנהגות אנושית. שילוב של חטיבה בבינה מלאכותית ומדעי הנתונים בתחומים אלו מהווה את החתיכה החסרה בפאזל – בעזרת אלגוריתמים מתקדמים ומאגרי נתונים ענקיים אפשר לחקור נושאים כמו השפעות של תהליכים חברתיים וקוגניטיביים על קבלת החלטות, הטיות קוגניטיביות, וכן את השפעתם של תמריצים ועונשים בדרכים שלא היו קיימות בעבר ולכן להגיע לתגליות חדשות בנושאים אלה.   

 

 

 

תוכנית לתואר דו חוגי בפסיכולוגיה וביולוגיה עם חטיבה במדעי הנתונים ובינה מלאכותית :
 

בפסיכולוגיה וגם בביולוגיה יש חשיבות עצומה לדאטה. הסקה מנתונים רחבי היקף (Big Data) יכולה לספק לנו תובנות שלא יכולנו לקבל בעבר. בעזרת ידע בתכנות וכלים חישוביים אפשר לחקור ולהבין את המנגנונים הביולוגיים והפיזיולוגיים של התנהגות נורמלית ושל הפרעות פסיכולוגיות ופסיכיאטריות. המחקר שנעשה בשנים האחרונות בתחומים אלה מייצר כמויות מאוד גדולות של נתונים שדורשות שימוש בכלים חישוביים מתקדמים שיאפשרו לנו לענות על שאלות מרתקות באופן שעד כה לא ניתן היה לענות עליהם. בפרט, האפשרות לנתח כמויות מידע עצומות משני התחומים: התנהגות אנושית מצד אחד ומדדים ביולוגיים מהצד השני, פותחת פתח להבנת הקשרים הסבוכים בין הרקע הגנטי, תהליכי ההתפתחות והתבגרות, ודפוסי ההתנהגות כמבוגרים. דוגמאות למחקרים מסוג זה כוללים: שימוש בכלים חישוביים לאבחון וטיפול בהפרעות פסיכיאטריות, הבסיס הגנטי של הבדלים בינאישיים בתכונות ויכולות פסיכולוגיות וקוגנטיביות, השפעה של התנהגות על תגובות פיזיולוגיות שנמדדות באמצעות מגוון של כלי מדידה המייצרים נתוני עתק. 

 
 

 

תואר ראשון ושני בפסיכולוגיה ב-4 שנים: מסלול ייחודי למצטיינות ומצטיינים:

תמיד רצית לחקור את ההתנהגות האנושית? להבין לעומק תהליכים מנטליים וחברתיים? על הספה שלנו יש מקום בשבילך. תואר שני יקנה לך כלים תיאורטיים ומעשיים במדעי הפסיכולוגיה. אנחנו מציעים לך להצטרף למחקר של מנגנוני הנפש השונים ולניסיון להבין מה גורם לנו לפעול, לחשוב ולהרגיש:: החל מהאופן שבו ההתנהגות שלנו מעוצבת מהסביבה החברתית, דרך הבסיס הביולוגי של ההתנהגות האנושית, ועד פונקציות קוגניטיביות והפעילות המוחית המודעת והלא מודעת. המטרה שלנו היא להעניק לך את הידע העשיר ביותר כדי לאפשר את ההבנה הנרחבת של התחום.

פרטים נוספים לתאור התוכנית 

תוכנית לתואר דו חוגי בפסיכולוגיה ופילוסופיה בדגש על תודעה וקוגניציה:

בית הספר למדעי הפסיכולוגיה אוניברסיטת תל אביב - תוכנית חדשה לפסיכולוגיה ולימודי חקר התודעה והקוגניציה

ממסלול לימודים זה יעניק את הכלים הנחוצים כל כך לעיסוק בחקר התודעה והקוגניציה. זהו מסלול לימודים   ייחודי ששני ענפי המחקר ששותפים בו, פילוסופיה ופסיכולוגיה, בוחנים כל אחת את שאלת התודעה מתוך זווית ייחודית ובכך הן משלימות זו את זו. בוגרי המסלול יקבלו תואר דו-חוגי בפילוסופיה ופסיכולוגיה.

 

פרטים נוספים לתאור התוכנית    מבנה תכנית הלימודים בידיעון הפקולטה

 

 

תכנית לתואר ראשון בפסיכולוגיה וכלכלה בדגש על כלכלה התנהגותית :

התכנית לתואר ראשון בכלכלה ופסיכולוגיה בדגש על כלכלה התנהגותית היא מסלול לימודים ייעודי לתואר ראשון שיקנה ידע בתחום הפסיכולוגיה והכלכלה בדגש על כלכלה התנהגותית בהיבט מחקרי. מטרת התכנית היא להקנות לסטודנטים יכולות בתחומי המחקר השונים על מנת לקדם מחקר תיאורטי ואמפירי. במסגרת התכנית סטודנטים ירכשו ידע בסיסי לגבי  הערכה ובחירה, מוטיבציה, ועמדות בלימודי הפסיכולוגיה וכן ידע בסיסי לגבי מודלים של קבלת החלטות אינדיבידואלית ואינטראקטיבית ומתודולוגיות אמפיריות בכלכלה. כמו כן, תלמידי התכנית ילמדו נושאים הקשורים ישירות לתחום מחקר זה, כגון כלכלה התנהגותית, מודלים של קבלת החלטות, שיטות מחקר בכלכלה ניסויית, מוטיבציה וקבלת החלטות, למידה, עמדות ומדידתן, מבחנים והערכה, ותהיה להם האפשרות להיחשף למחקר בתחום.

פרטים נוספים לתאור התוכנית       מבנה תכנית הלימודים 

 

 

תוכנית לתואר ראשון בפסיכולוגיה וביולוגיה עם הדגש במדעי המח (בבית ספר סגול למדעי המוח):

בית הספר למדעי הפסיכולוגיה אוניברסיטת תל אביב - מסלול מיוחד לתואר ראשון בביולוגיה ופסיכולוגיה עם הדגש במדעי המחתכנית זו מיועדת לקבוצה נבחרת של תלמידים בעלי נתונים גבוהים במיוחד ועניין במדעי המוח. מטרתה להעניק   לתלמידים הכשרה אקדמית בסיסית בפסיכולוגיה, ביולוגיה וגם במדעי העצב. בוגרי תכנית זו יוכלו להמשיך  בלימודי תואר שני במסגרת בית הספר למדעי הפסיכולוגיה, הפקולטה למדעי החיים והפקולטה לרפואה

פרטים נוספים לתאור התוכנית    מבנה תכנית הלימודים בידיעון הפקולטה

 

תוכנית לתואר ראשון בפסיכולוגיה ומדעי המחשב עם הדגש במדעי המח (בבית ספר סגול למדעי המוח):

תכנית נועדה לקבוצה נבחרת של תלמידים המתעניינים במדעי המוח מההיבט החישובי והתנהגותי הקוגניטיבי. מדובר באוכלוסייה שונה מתלמידי תואר ראשון במדעי המחשב ופסיכולוגיה רגיל אשר איננה  מתעניינת בהכרח בתחום מדעי המוח ומדעי הקוגניציה

פרטים נוספים לתאור התוכנית    מבנה תכנית הלימודים בידיעון הפקולטה

 

 

תוכנית לתואר דו חוגי בפסיכולוגיה ובלשנות בדגש על פסיכובלשנות:

 

תכנית הלימודים הינה תכנית דו חוגית המבוססת על תכניות הלימודים הדו-חוגיות בפסיכולוגיה ובבלשנות .  

 התכנית כוללת קורסים בסיסיים ומתקדמים בשני החוגים, וכמו כן  קורסים ייעודיים למסלול הפסיכובלשנות     

)כגון קורס במבנה המוח וסמינר פסיכובלשנות) והתנסות מחקרית במסגרת פרוייקט מחקר בתחום 

הפסיכובלשנות.

פרטים נוספים לתאור התוכנית   מבנה תכנית הלימודים בידיעון הפקולטה

 

תוכנית לתואר דו חוגי בפסיכולוגיה וסטטיסטיקה וחקר ביצועים בדגש על מדעי המידע (Data Science):

התכנית לתואר ראשון בסטטיסטיקה וחקר ביצועים ובפסיכולוגיה, במסלול מדעי הנתונים, היא מסלול לימודים   ייעודי לתואר ראשון שמשלב לימוד של החקר מדעי של התנהגות האדם שנלמדת בפסיכולוגיה ושיטות מתקדמות לניתוח נתונים (כמו למשלmachine learning , כולל נתונים בהיקף גדול במיוחד (Big Data) שנלמדים במסגרת הלימודים בסטטיסטיקה. התוכנית מבוססת על התוכנית הדו-חוגית בפסיכולוגיה ובסטטיסטיקה וחקר ביצועים, בשילוב קורסים ייעודיים למסלול (כגון, קורס "ניתוח נתונים מתקדם בפסיכולוגיה", בו מתנסים הסטודנטים בניתוח נתונים מעולם הפסיכולוגיה תוך שימוש בשיטות ניתוח וטכנולוגיות מודרניות.

מטרת התוכנית לאפשר לסטודנטים בפסיכולוגיה וסטטיסטיקה וחקר ביצועים לצבור את הידע הבסיסי הנחוץ להשתלבות

בתעשייה ובאקדמיה, באמצעות שילוב של פסיכולוגיה ומדעי הנתונים.

פרטים נוספים לתאור התוכנית      מבנה תכנית הלימודים בידיעון הפקולטה

 

 

 
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
לראש הדף