קרן מלגות לחיילים בודדים באוניברסיטת תל אביב ע"ש שון כרמלי ז"ל

קרן מלגות לחיילים בודדים באוניברסיטת תל אביב ע"ש שון כרמלי ז"ל​​

במדינה שבה האזרחים נדרשים לשרת בצבא, ישנה קבוצה ייחודית של אנשים המכונים "חיילים בודדים" הפועלים למילוי חובתם בנסיבות מסובכות, ומשקיעים  מעל ומעבר לנדרש.

מה הם חיילים בודדים? - "חיילים בודדים" הם צעירים וצעירות שמשרתים בצה"ל שאין להם משפחה תומכת בישראל. חייל בודד יכול להיות יתום, נטוש על ידי בני משפחתו, עולה חדש או מתנדב מחו"ל שבאים לתרום למדינת ישראל. על פי הערכות 6,300 חיילים בודדים משרתים בצה"ל היום ובאים מ -70 מדינות. אף על פי שהם משרתים בנסיבות קשות אלו, הם מיוצגים באופן לא פרופורציונלי ביחידות התובעניות ביותר של הצבא.

 

קרו כרמלי הוקמה על שם סמ"ר ניסים שון כרמלי ז"ל (1993-2014), חייל בודד סות' פאדרה איילנד, טקסס ששירת בגדוד 13 של חטיבת גולני. שון, ז"ל, איבד את חייו ב-20 ליולי 2014 במהלך מבצע צוק איתן. שון הביע רצון להתחיל ללמוד לקראת תואר ראשון לאחר שחרורו מצה"ל ולסייע לחיילים בודדים אחרים בנטל השירות הצבאי שלהם.

 

מטרת קרן המלגות ע"ש שון כרמלי באוניברסיטת תל אביב בחסות בי"ס לממשל ומדיניות,

היא לתגמל קבוצה מיוחדת זו של צעירים וצעירות שבאו לתרום למדינת ישראל והעם היהודי.

קרן כרמלי מאמינה שההשקעה בחינוך של חיילים משוחררים אלה לא רק תאשיר את חייהם, אלא גם תקדם את מדינת ישראל והקהילות היהודיות בחו"ל.

 

מבחנתנו, חיילים בודדים מייצגים מודל של מצוינות; הם מייצגים את האנשים הטובים ביותר שמקדישים את חייהם להגן על מדינת ישראל. בהתאם לכך, מחויבותנו להשכלתם היא בלתי מתפשרת.

 

קרן כרמלי מעניקה לכל חייל מועמד/ת זכאי/ת לזכות המענק חד פעמי. מלגה זו אמורה לממן את שכר הלימוד, ספרים, ציוד , דיור והוצאות חיים אחרות הקשורות ללימודים באוניברסיטת תל אביב. המלגה פתוחה לכל סטודנט/ית ששירת/ה כחייל/ת בודד/ה בצה"ל למשך תקופה מינימלית של שנה אחת. הקרן פתוחה למסלולים  לתואר ראשון, תואר שני או דוקטורט באוניברסיטת תל-אביב.


המלגה תוענק לתלמידי תואר ראשון ושני בכל התחומים ששירתו בצבא הגנה לישראל כחיילים בודדים.

לבקשת המועמדות יש לצרף את המסמכים הבאים:

  • קורות חיים
  • אישור קבלה או אישור לימודים באוניברסיטת תל-אביב
  • אישור מהצבא על היותך חייל/ת בודד/ה
  • תיאור קצר של עמוד או שניים  המתאר את השירות הצבאי, מטרת הלימודים, מה ברצונך לתרום לחברה הישראלית. מהו הפרויקט אותו את/ה  שואפ/ת  לקדם במסגרת שנת מענק המלגה?

כל סטודנט המגיש את מועמדותו יוסיף בקורות החיים כל סוג של סיוע כלכלי אותו הוא מקבל מארגונים לא ממשלתיים ו/או מקורות פרטיים. סטודנטים המקבלים סיוע מלא מארגונים כגון (אך לא רק) קרן הישג או FIDF לא יוכלו להגיש את מועמדותם.

את הבקשות יש להפנות לבית הספר למדע המדינה, ממשל ויחסים בינלאומיים, הפקולטה למדעי החברה בדוא"ל: carmelifund@gmail.com

בציון: "הגשת מועמדות למלגה ע"ש שון כרמלי ז"ל".

מועד סופי: 30.11.2019

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן:
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive