סקרי אינטרנט במכון כהן

לאור התפתחותם של מחקרי הסקר המבוצעים באמצעות האינטרנט, מציע מכון כהן לבצע סקרים מהימנים ותקפים באמצעות האינטרנט, בהתבסס על ידע מחקרי והתאורטי רלוונטי, תוך התמודדות יעילה עם טעויות אפשריות. אוכלוסיות מחקר רלוונטיות לביצוע סקרי אינטרנט מחוייבות בנגישות לרשימות מייל סגורות, כגון: סגל אקדמי במוסדות להשכלה גבוהה (חוקרים, מרצים ועוזרי הוראה), סטודנטים ובוגרים, תלמידי בתי ספר, סגל מנהלי במוסדות להשכלה גבוהה (הנהלה, משאבי אנוש, ספריות מקבלי שרותים פנים וחוץ ארגוניים וכו') עובדים בארגוני מחקר ובארגונים ציבוריים (רשויות מקומיות, בתי ספר, עמותות ציבוריות וכו'), מקבלי מלגות ומועמדים למלגות בקרנות מחקר, ועוד.  

איסוף הנתונים מתבצע באמצעות תוכנת הסקרים נמלה המאפשרת בנית שאלונים מורכבים בהתאם לצרכי המחקר. השאלונים יכולים לכלול שאלות סגורות ופתוחות, בחירות מרובות, או מטריצות. השאלון כולל פתיח רלוונטי לתוכנו, ודילוגים אוטומטיים בין שאלות. לנחקרים נשלחת הזמנה להשיב על השאלון באמצעות הודעת e-mail. הודעה זו מפרטת את מטרות המחקר וחשיבותו. כמו כן כוללת ההודעה את הקישור לשאלון - קישור ייחודי הכולל זיהוי של הנחקר. הקישור מאפשר השתתפות חד פעמית בשאלון רק לנחקרים אשר הוגדרו במערכת כמורשה כניסה. על מנת להעלות את אחוז ההיענות, מכון כהן שולח 3 תזכורות למרואיינים אשר טרם מילאו את השאלון, בהפרש של שבוע בין התזכורות. עם השלמת מילוי השאלון נשמרת רשומת נתוני השאלון בקובץ נתונים שניתן להפיק כ- SPSS או  EXCEL.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive