מטרת הלימודים

ביה"ס למדע המדינה, ממשל ויחסים בינלאומיים

התכנית ללימודי ביטחון

מטרת התכנית

התכנית ללימודי ביטחון היא אחת מתכניות הדגל של ביה"ס למדע המדינה, ממשל ויחב"ל בפקולטה למדעי החברה באוניברסיטת תל-אביב, עשירה בתכנים, גאה באיכות הקורסים והמרצים שבה, מהשורה הראשונה בישראל בתחום, והיא הבולטת והמובילה בתחומה בישראל ובעלת מוניטין גלובלי.
התכנית מיועדת להוות בסיס תיאורטי ומעשי להבנת נושאי ביטחון, ביטחון לאומי, צבא ואסטרטגיה, להיכרות עם דילמות של ביטחון לאומי בארץ ובעולם ועם ההיסטוריה של התחום ומגוון הגישות לנושא, ובפרט להקנות כלי מחקר תיאורטיים ומעשיים לבוגריה, שימנפו את יכולותיהם לעסוק, לחקור ולקדם את תחומי הביטחון והביטחון הלאומי.
התכנית מורכבת מנדבך חובה ומנדבך בחירה.
נדבך החובה כולל רקע תיאורטי בכלל תחומי הבסיס שבלימודי ביטחון: חשיבה אסטרטגית, תיאוריות של ארגונים צבאיים, דוקטרינות צבאיות, המערכת הבינלאומית, ביטחון לאומי וטכנולוגיה צבאית.
נדבך הבחירה כולל מגוון עשיר של שיעורים, סדנאות וסמינרים, המתחדשים מידי שנה, ובכללם: המאבקים העולמיים לעליונות אסטרטגית ומדיניות הביטחון של המעצמות בעולם שלאחר המלחמה הקרה, היבטים אזוריים, תפיסות ביטחון והמאבקים במזה"ת, טכנולוגיות צבאיות ובמיוחד מבט על הלוחמה העתידית – לוחמת סייבר ולוחמת אינפורמציה, נשק אסטרטגי והיבטים של הרתעה, לוחמה מיוחדת, מודיעין ועוד.


​קיימים שני מסלולי לימודים לתואר שני:

  • ללא עבודת גמר.
  • עם עבודת גמר (מאפשר לחוות מחקר אקדמי,  כבסיס איתן למחקר עתידי – אקדמי ולא אקדמי כאחד. תכנית זו מאפשרת בסיומה הגשת מועמדות ללימודי תואר שלישי).

 

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
לראש הדף