רשת ערי מצויינות

לאחר שנים של ירידה דרמטית במספר התלמידים הלומדים  מתמטיקה ומדעים מוגברים, התבצע מהלך רחב היקף להגדלת כמות התלמידים הניגשים ומצליחים בבחינת הבגרות במתמטיקה ברמה של חמש יחידות לימוד. המהלך נחל הצלחה גדולה, ובתוך כחמש שנים הוכפל מספר התלמידים אשר ניגשו לבחינת הבגרות ברמה של חמש יחידות ואף למעלה מכך.
הצלחת התלמידים בחינוך בכלל, ובמתמטיקה ובמדעים בפרט, הינה אינטרס לאומי ממדרגה ראשונה. היא נועדה לאפשר לישראל להדביק את הפער בהישגי החינוך מול מדינות העולם המפותח, כך שנוכל להמשיך להוביל בתחומי המדעים והטכנולוגיה.
נוסף על כך, מדובר במשימה בעלת חשיבות קריטית מבחינה חברתית ותרבותית: שיפור ההישגים בפריפריה ובקרב אוכלוסיות מוחלשות הוא תנאי יסוד לשוויון הזדמנויות ולצמצום פערים. 
בבתי הספר בישראל, בכל המגזרים ובכל האזורים, ישנם תלמידות ותלמידים רבים הנכונים לאתגר זה. אנו סבורים שזו זכותם וחובת כולנו לסייע להם לעמוד בו.

כחלק ממהלך רחב היקף של קידום מצוינות במתמטיקה ובמדעים ברשויות המקומיות, הוחלט על הקמת רשת לקידום ערכי מצוינות. הרשת תהווה בית מקצועי לכל הגורמים ברשויות. אשר אמונים על קידום מצוינות במתמטיקה ובמדעים ברשויות המקומיות
את המהלך החדשני יזמה קרן טראמפ, והוא מובל על ידי המכון לשלטון מקומי באוניברסיטת ת"א בראשות שר הפנים לשעבר, אופיר פינס-פז. למהלך שותפים באופן הדוק גם המרכז לשלטון מקומי והאיגוד למנהלי מחלקות החינוך ברשויות המקומיות.
רשת ערי מצוינות מאגדת רשויות מקומיות אשר חרטו על דגלן טיפוח התלמידים והמורים לשם קידום מצוינות במתמטיקה ובמדעים. הרשויות המתקבלות כחברות ברשת הן אלה אשר מציבות יעדי מצוינות או מוכיחות מחויבות להקמת תשתית להשגת יעדי הצוינות בחינוך המתמטי והמדעי, בדגש על לימודים ברמה של חמש יחידות לימוד.

יצירת קשר: סיוון לנדמן - מנהלת הרשת sivan.coe@gmail.com

 

מפת מצויינות של ישראל

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
לראש הדף