אמנת הרשת

​​​

לאחר שנים של ירידה דרמטית במספר התלמידים ובהישגיהם במתמטיקה ובמדעים, מתבצע מהלך רחב היקף להגדלת כמות התלמידים הניגשים ומצליחים בבחינת הבגרות במתמטיקה ברמה של 5 יח"ל. בהתאם, חל מפנה ומספר מסיימי 5 יח"ל במתמטיקה ברחבי הארץ הכפיל את עצמו.
הצלחת התלמידים הינו צורך לאומי ממדרגה ראשונה שנועד לאפשר לישראל להדביק את הפער בהישגי החינוך מול מדינות העולם. בד בבד מדובר במשימה בעלת חשיבות חברתית ותרבותית של מתן הזדמנות וצמצום פערים לאור העובדה כי בפריפריה התמונה עדיין עגומה. אנו יודעים שבבתי הספר בישראל, בכל המגזרים והאזורים, יש תלמידות ותלמידים רבים הנכונים לאתגר, וסבורים שזו זכותם וחובת-כולנו לתמוך בלמידתם.
אנו, הרשויות החברות ברשת ערי המצוינות, מבקשות לשים את עידוד המצוינות החל מגני הילדים ועד לסיום התיכון בראש סדר העדיפויות לשנים לבוא, ולהקצות לנושא את המשאבים הנדרשים.
הרשת תהווה תשתית ומוקד לפעילות משותפת וחילופי ידע, לכל רשות מקומית, אשר הציבה יעדי מצוינות או הוכיחה מחויבות להקמת תשתית להשגת יעדי המצוינות בחינוך המתמטי והמדעי בדגש על 5 יח"ל.
אנו, ראשי הרשויות החברות ברשת ערי המצוינות במתמטיקה ובמדעים, מתוך תפיסתנו והכרתנו בחשיבות לימודי המתמטיקה והמדעים, מצהירים בזאת כי נפעל בשיתוף פעולה לקידום מצוינות במתמטיקה ובמדעים בעירנו ונייצר מערך קדימויות ופעולות בנות קיימא בסוגיות הנוגעות לקידום מצוינות בתחומים אלה.
  •  נפעל יחד להצבת מטרות ויעדים מדידים וברי השגה בתחום המצוינות במתמטיקה ובמדעים 5 יח"ל
  •  נוודא כי תפישת המצוינות מעוגנת בתכניות העבודה היישוביות
  •  נקיים דיונים בסוגיות משותפות וחשיבה משותפת לקידום המצוינות במתמטיקה ומדעים
  •  נייצר מכפיל כוח, להגברת התהודה של הידע הרב שנצבר בכל אחת מהרשויות החברות בפורום
  •  נקדם עבודה משותפת של הרשויות, מתן פתרונות רוחביים, אשר יאפשרו קידום מהלכים משותפים למספר רשויות באופן מקומי או אזורי
  •  נפעל ליצירת קשרים בינלאומיים עם פורומים מקבילים או רשויות מצטיינות בחינוך בעולם לשם למידה הדדית
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
לראש הדף