מטרת התכנית

החוג למדיניות ציבורית
תואר שני

מטרת התכנית
להקנות ידע תאורטי ומקצועי וכלים מתודולוגיים להבנת היבטים מדיניים, כלכליים, חברתיים ומשפטיים של מדיניות ציבורית ויחסי הגומלין שביניהם. הלימודים מיועדים לפתח כושר ניתוח בעיצוב, יישום והערכת מדיניות ולהכשיר את הבוגרים למילוי תפקידי מטה בכירים במגזר הציבורי, במגזר המלכ"ר ובמגזר הפרטי.

 

מסלולי לימוד
מוצעים 2 מסלולי לימוד:
מסלול ללא עבודת גמר (תזה)
מסלול עם עבודת גמר (תזה)


משך הלימודים
הלימודים לתואר השני נמשכים שנתיים. במסלול עם עבודת גמר ניתן להאריך את משך הלימודים בשנה אחת ובמקרים חריגים בשנה נוספת. במסלול ללא עבודת גמר ניתן להאריך את משך הלימודים במקרים חריגים בלבד בשנה אחת. הארכת משך הלימודים כפופה לאישור ועדת ההוראה של הפקולטה. בגין כל שנת חריגה, מעבר לשנות התקן, ייגבו "דמי גרירת לימודים" בנוסף לשכר הלימוד, בהתאם לתקנות שכר הלימוד.


מלגות
מדי שנה תחולקנה מספר מלגות שכר לימוד לסטודנטים מצטיינים. קיימים שני מסלולי מלגות בחוג:

  1. מלגות הצטיינות לסטודנטים מתחילים
    יוכלו להגיש מועמדות למלגת שכר לימוד חלקית תלמידים מצטיינים אשר יש להם זכאות לתואר בציון גמר 93 לפחות בתואר הראשון ויעברו ראיון אישי. ההחלטה על קבלת המלגה תתבסס על הישגים בלימודים קודמים בתחומים רלוונטיים, ו/או ציון גבוה בבחינת G.R.E או GMAT.
  2. מלגות הצטיינות לסטודנטים ממשיכים
    מבין הסטודנטים שיצטיינו בלימודיהם בשנת הלימודים הראשונה לתואר, ייבחרו תלמידים להם תוענק מלגת שכר לימוד חלקית בשנת הלימודים השנייה לתואר. הענקת המלגות תלויה באישור הפקולטה למדעי החברה ואוניברסיטת תל-אביב.
     
  3. מלגות לתלמידי מסלול עם עבודת גמר מוענקות על פי תקנות הפקולטה.


לימודי השלמה:
יסודות הכלכלה - 4 ש"ס - ניתן בסמסטר א' במסגרת החוג.
מבוא לסטטיסטיקה (במסגרת מכינה לפני פתיחת שנה"ל).

תלמידים שלמדו קורסים אלה רשאים להגיש בקשה לפטור על גבי  "טופס בקשה להכרה בקורס" ולצרף לטופס, גיליון ציונים מקורי + סילבוס של הקורס שנלמד. מומלץ להגיש את הבקשה לפני תחילת שנת הלימודים.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
לראש הדף