אי שוויון וצדק חלוקתי

מחקר וביקורת​​

הרחב הכל
פרופ' סיגל אלון וד"ר אנסטסיה גורודזייסקי

המטרה שלנו היא להעניק לכם סט כלים שיאפשר לכם לעסוק במחקר בין אם באקדמיה או בסקטור הפרטי/הציבור. ההכשרה מיועדת לפתח אצלכם יכולות אנליטיות ומיומנויות מגוונות לביצוע מחקר כמותני. חוקרי המסלול מלווים את הסטודנטים באופן אישי ומוודאים שכל אחד ואחת מתנסה בכל שלבי התהליך המחקרי בזמן הלימודים. במהלך הפרקטיקום תחשפו לעשייה מחקרית בארגונים ומוסדות שונים. מתלבטים? רוצים לדעת עוד על המסלול? נשמח להיפגש.  

אביב ליברמן

בתום לימודי התואר הראשון של סוציולוגיה באוניברסיטת ת"א הבנתי כי אני רוצה להמשיך לעסוק במחקר, בדגש על מחקר כמותני. המוטיבציה העיקרית לבחירת מסלול הלימודים בתואר השני הייתה הדגש על מתודולוגיה והרחבת היכולת האנליטית בפרט. מסלול אי-שוויון וצדק חלוקתי נפתח בשנה העוקבת לסיום התואר הראשון ונראה כי מבחינת התכנים היה המתאים ביותר עבורי, מה שבהמשך הדרך התגלה כבחירה הנכונה.

השנה הראשונה שלי הוקדשה לשתי מטרות עיקריות: (1) הרחבת הידע בשיטות מחקר כמותיות ו(2) ניסיון להפוך את הלימודים למקצוע – באקדמיה או במכוני מחקר. בשנה הראשונה ללימודים רכשתי כלים מתודולוגיים מורכבים, התנסיתי בעבודה כעוזרת מחקר בכמה פרויקטים שונים ולבסוף גם בחרתי נושא לעבודת התזה, והתחלתי לעבוד על כתיבתה. בנוסף, לקראת תחילת השנה השנייה התחלתי לעבוד כעוזרת מחקר ב"מרכז אדוה" (מכון לחקר מדיניות). העבודה ב"מרכז אדוה" משלבת בין העולם האקדמי, שאני נמצאת בו כבר קרוב לשש שנים, לבין העולם שמחוצה לו, ומספקת לי התנסות מעניינת מאוד בשיטות מחקר שונות, ובאופן כללי בסגנון שונה מהאקדמיה, שגם לו חשיבות רבה. בתום כמעט שנתיים במסלול אני רואה באופן ברור את ההתקדמות הרבה שחלה ביכולות שלי, הן מבחינה מתודולוגית ואנליטית והן מבחינת החיבור לתיאוריות סוציולוגיות שונות והיכולות לטעון טענה בעלת משמעות חברתית אמתית. 

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive