פרופ' סיגל אלון

חוג לסוציולוגיה ואנתרופו סגל אקדמי בכיר
ניווט מהיר:
פרופ' סיגל אלון
טלפון פנימי: 03-6408833
פקס: 03-6409215
משרד: נפתלי

מחקר

אתר אישי

 

Ph.D., Tel-Aviv, 1998

 

סיגל אלון היא פרופסור בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת תל אביב. המחקר שלה מתמקד בדינמיקה ובגורמים לאי שיוויון בהשכלה גבוהה (על בסיס מעמד, אתניות, גזע, ומגדר) בארה"ב ובישראל. היא חוקרת גם את האפקטיביות של מדיניות בתחומים של קבלה ללימודים, נשירה מהלימודים, העדפה מתקנת, וסיוע כלכלי לסטודנטים בצמצום אי השוויון הזה. הפרספקטיבה של פרופ' אלון היא אינטרדיסציפלינרית ומשלבת רעיונות ושיטות מחקר מסוציולוגיה, כלכלה, דמוגרפיה ופסיכולוגיה. אלון עושה שימוש במודלים סטטיסטיים מתקדמים המספקים פלטפורמה רחבה ומוצקה לפיתוח תובנות תיאורטיות ומדיניות ציבורית. פרופ' אלון היתה עמית מחקר ב Russell Sage Foundation , באוניברסיטת פרינסטון, ובאוניברסיטת ויסקונסין. מאמריה התפרסמו בכתבי עת מובילים בסוציולוגיה, כלכלה, וחינוך ומחקריה מומנו ע"י קרנות אמריקאיות וישראליות מובילות.

 

מחקרה פורץ הדרך בנושא העדפה מתקנת התפרסם בסדרה של מאמרים ובספר אשר פורסם ע"י הוצאת הספרים הנחשבת the Russell Sage Foundation בסוף שנת 2015. הספר Race Class and Affirmative Action עורר ענין רב באקדמיה וזכה לתהודה בפסיקות של ביהמ"ש העליון בארה"ב ולהתיחסות נרחבת במדיה האמריקאית.

 

תחומי מחקר

ריבוד חברתי ומוביליות, סוציולוגיה של החינוך, השכלה גבוהה, עבודה ושוק עבודה, שיטות מחקר כמותיות

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive