המכון למחקר חברתי

המכון למחקר חברתי-תיאור מבנה הגוף ופעילותו

המכון למחקר חברתי הוקם על יד אנשי סגל בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה בשנת 1982, במטרה לעודד מחקרים בנושאי חברה שונים. המכון מספק מעטפת ניהולית לחוקרים במדעי החברה ומוסדות ציבוריים העוסקים במחקר חברתי בישראל. כמו כן מספק המכון משאבים המסייעים לערוך ולתכנן מחקרים בתחומי הדעת של הפקולטה כגון יצירת תשתית אדמיניסטרטיביות שתסייע לחוקרים בהכנת הצעות מחקר להגשתן לקרנות חיצוניות בארץ ובחו"ל לשם מימון מחקרים. התפיסה שהנחתה את הקמת המכון היא שקיים קשר מהותי בין המחקר החברתי לבין היכולת של החוקרים ליטול חלק פעיל בשיח הציבורי ובעיצוב מדיניות ציבורית, וזאת תוך שמירה על אי תלות אקדמית ואינטלקטואלית.

למכון פעילויות נוספות רבות בהעשרת המחקר האקדמי והשיח הציבורי בענייני חברה בישראל: 1. מימון והוצאה לאור של כתב העת לענייני חברה "סוציולוגיה ישראלית". כתב עת זה מבוסס על מחקרים העוברים שיפוט מדעי ברמה הגבוהה ביותר ואשר מתפרסמים פעמיים בשנה מזה כעשרים שנים. כתב העת מעודד את חקר החברה בישראל והינו קריטי להוראת סוציולוגיה בישראל. 2. תמיכה בסטודנטים ובחוקרים באמצעות מלגות מחקר 3. סיוע לחברי החוג לסוציולוגיה במימון ימי עיון, כנסים וסדנאות לקהל אקדמי ולציבור הרחב. 4. הכשרה אקדמית של תלמידי מחקר באמצעות עריכה וארגון כנסים מדעים.

המכון מוגדר כיום כמכון אקדמי חיצוני של אוניברסיטת ת"א, והוא בעל מעמד עצמאי כעמותה רשומה שבה חברים אנשי סגל בכיר מהחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה. המכון עובד בשיתוף פעולה עם האוניברסיטה ונציג מטעמה יושב באופן קבוע בישיבות הוועד המנהל של המכון. 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
לראש הדף