בוגרות המסלול למנהיגות ומשאבי אנוש

איך זה ללמוד אצלנו?

בוגרות המסלול מספרות על הכלים והניסיון שצברו במהלך הלימודים

דנה ברנשטיין

בוגרת מסלול מנהיגות ומשאבי אנוש בפקולטה למדעי החברה, מגלה את הסוד של המסלול ויש לה גם טיפ לאלו שעדיין מתלבטים אם להירשם.

איפה את עובדת היום ובאיזה תפקיד?

היום אני עובדת בחברת Sapiens, כ-HR Business Partner של אחת החטיבות הטכנולוגיות (תפקיד מקביל למנהלת משאבי אנוש בעולם שהוא לא הייטק). 

מדוע בחרת במסלול מנהיגות ומש"א?

הרגשתי שזה מסלול שיכול לתת לי כיוון יותר מדויק לתחום אליו כיוונתי (משאבי אנוש).

אם לא היית לומדת את זה, מה היית לומדת?

יחסים בין לאומיים (תחום שונה לגמרי).

מה הקורס האהוב עלייך בתואר?

התנהגות ארגונית

מה הדבר שהיה לך הכי חשוב לצאת אתו מהתואר?

בסופו של יום, את העבודה לומדים בעבודה. לכן הדבר הכי חשוב מבחינתי היה לקבל ביטחון עצמי, שבאמת נבנה בעקבות הידע שרכשתי, בכדי לגשת אל שוק העבודה ולהתחיל להתנסות.

מה החלום לעוד עשר שנים מהיום?

אני חיה את ה"כאן ועכשיו" ולכן זו שאלה שעדיין אין לי תשובה עליה :)

מילה למועמדות ולמועמדים ללימודים שעדיין מתלבטים?

לכו בעקבות העניין שיש לכם בקורסים שמוצעים לכם. מסלול מנהיגות ומשאבי אנוש הוא מסלול מאוד עוטף ביחס לעולם הלימודים האקדמיים. תקבלו שם ליווי מאוד צמוד של הצוות, שתמיד יתייחס לכל בעיה (גם אם לא תמיד נאהב את התשובה, אבל תמיד נקבל אחת), והיום, כשאני כבר אחרי התואר, אני יודעת להעריך את זה.

 


 

 

נוי כליף

מה את עושה בימים אלה?

אני אנליסטית בעמותת מעוז וסטודנטית לתואר שני בפסיכולוגיה חברתית באוניברסיטת תל אביב.

מדוע בחרת במסלול מנהיגות ומשאבי אנוש?

הפרקטיקום וההזדמנות ללמוד קורסים נוספים שלא היו מהחוגים שלמדתי קסמו לי. במחשבה לאחור, אני חושבת שהקורסים שהיו מחוץ לחוגים של סוציולוגיה ולימודי עבודה היו מעניינים ופתחו לי קווי מחשבה וכיוונים תעסוקתיים חדשים.

מה היה הקורס האהוב עלייך?

ההמממ.. אני מתלבטת בין התנהגות ארגונית לבין מבוא למדיניות ציבורית. את מבוא למדיניות ציבורית למדנו עם תלמידי תואר שני, החומר היה מאוד שונה ממה שלמדנו עד אז והחשיפה לבעיות יומיומיות מנקודת מבט חדשה שינתה לי את קו המחשבה ולבסוף הובילה אותי למה שאני עושה היום. 

מה הדבר שהיה לך הכי חשוב לצאת אתו מהתואר?

בהתחלה חשבתי שעבודה זה הדבר שהכי חשוב, אבל תוך כדי הלימודים, כשהתחלתי לעבוד בתחום של משאבי אנוש, הבנתי שאני באמת נהנית ללמוד ולחשוב מחדש על סוגיות חברתיות באמצעות הכלים שקיבלנו בלימודים. זה נשמע קצת מצחיק, אבל הגעתי כדי לעשות תואר ולמצוא עבודה, ויצאתי עם התובנה שהחשיבות האמיתית של התואר הראשון היא לקבל כלים כדי לחשוב ולנתח ולבקר, ובסופו של דבר הייחוד שאני מביאה איתי לכל מקום זה צורת החשיבה שלי והגישה שלי לפתרון בעיות. וזה משהו שמתעצב משמעותית במהלך הלימודים.

אם לא היית לומדת את זה, מה היית לומדת?

פסיכולוגיה עם אחד מהחוגים שלמדתי - לימודי עבודה או סוציולוגיה.

מה החלום לעוד עשר שנים מהיום?

לעסוק במחקר בארגונים שמתמקדים ומקדמים צמצום אי שוויון מגדרי באמצעות התערבויות. זה חלום והוא גדול, אבל במהלך התואר הראשון התחילו לבעור בי יותר מתמיד סוגיות של אי שוויון.

מילה למועמדות ולמועמדים ללימודים שעדיין מתלבטים?

בשלב הזה עדיין מאוד קשה להחליט מה באמת מעניין אותך, ואני ממליצה לבחור במה שייתן גיוון וחשיפה להרבה תחומים. צריך לנסות לדמיין מה היעד שלך 5 שנים קדימה, ואז לחזור אחורה ברוורס ולהבין מה צריך לעשות כדי לגרום לזה לקרות. חשוב לי להגיד שהמסלול עצמו מתאים גם למי שבסוף לא עובד במשאבי אנוש, מפני שהחשיפה לזוויות השונות של שוק העבודה תורמת לא משנה מה כל אחד ואחת יבחרו לעשות בסוף. בהצלחה!

למידע נוסף על התוכנית ולהרשמה >

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
לראש הדף