פרופ' שירה דביר-גבירצמן

סגל אקדמי בכיר בהחוג לתקשורת ע"ש דן
החוג לתקשורת ע"ש דן סגל אקדמי בכיר
פרופ' שירה דביר-גבירצמן
טלפון פנימי: 03-6406031
משרד: נפתלי, 710

פרופ' שירה דביר-גבירצמן

הצטרפה לחוג ב 2014.

 

אני חוקרת התנהגות פוליטית של אזרחים בדגש על השפעה של סביבות מדיה שונות על התנהגות פוליטית

מחקרי בעבר נגעו בהשפעת התקשורת על קיטוב פוליטי, תפיסות דעת קהל והתהליכים קוגניטיביים המשפיעים על תפיסות אלה, ובשאלות הנוגעות לעיבוד מידע פוליטי וחדשותי.

כיום עבודתי מתרכזת בהשלכות של מנגנונים חברתיים על ביטוי פוליטי והתנהגות פוליטית.

בפרט אני מעורבת ומובילה שלושה פרוייקטים מחקריים מרכזיים במשותף עם צוות המעבדה שלי, ועם חוקרים אחרים מאוניברסיטאות בארץ ובעולם:

ההשפעה של רשתות חברתיות על תהליכי צריכה וייצור של חדשות. פרוייקט הממומן על ידי ה ERC הבוחן ארגוני חדשות לצד משתמשים וממפה את תהליכי האורך שנגרמו כתוצאה מהשתלטות של רשתות חברתיות על תהליכי הפצת החדשות.
משבר היצוג בדמוקרטיה הישראלית. מרכז מצויינות של ה ISF בשיתוף עם: ד״ר ישראל וייסמל מנור, פרופ׳ מיכל שמיר, פרופ׳ תמיר שפר ופרופ׳ שאול שנהב. קבוצת המחקר פועלת בצורה אינטרדיספלינרית על מנת לבחון שאלות הקשורות לתחושות יצוג לאורך זמן ןכיצד סביבת התקשורת משפיעה על תחושות אלה
פייק ניוז ויזואליים ברשת - פרויקט בינלאומי השוואתי על פני 8 מדינות בהובלות של פרופ׳ כריסטאן ווקארי. מטרת המחקר היא לאתר את ההשפעה היחודית שיש לוויזואליות שתורמת להפצת פייק ניוז. המחקר ממומן על ידי פייסבוק.

ההתמחות המרכזית שלי  היא בשיטות מתודולוגיות כמותניות מגוונות - החל מסקרים וניסויים ועד שיטות מתקדמות יותר כגון ניתוח רשתות. בנוסף, אני עומדת בראש המעבדה לחקר אינטראקציה המבוססת על שיטות מדידה לא חודרניות כגון מעקב עין וניטור רגשות.

 

דוקטורט: החוג לתקשורת ועיתונאות, האוניברסיטה העברית

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
לראש הדף