פרופ' מיכל קרבאל-טובי

סגל אקדמי בכיר בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה
חוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה סגל אקדמי בכיר
פרופ' מיכל קרבאל-טובי
טלפון פנימי: 03-6408831
משרד: נפתלי, 6

מה אני חוקרת?

למה חסידי חב"ד מאמינים שהמנהיג שלהם, שנפטר לפני שנים רבות, עדיין חי? איך מדינת ישראל מבקשת לגייר עולים שאינם יהודים? איך מתמודדים עם פגיעות מיניות בעולם החרדי?

אני אנתרופולוגית פוליטית המתעניינת בדרכים שבהן קבוצות שונות מהעולם היהודי מגדירות וחוות – ומתמודדות עם - משברים קולקטיביים. במחקר ובהוראה אני עוסקת בדת ופוליטיקה, מדינה וביורוקרטיה, ידע חברתי ומדע, ואקטיביזם חברתי. 

 

מידע כללי

 

Ph.D., Hebrew University 2009

ד"ר מיכל קרבאל-טובי הנה מרצה בכירה בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת תל-אביב. היא סיימה את לימודי הדוקטורט באוניברסיטה העברית בירושלים ולאחר מכן היתה מלגאית פוסט דוקטורט באוניברסיטת מישיגן באן-ארבור. עבודותיה מפגישות בין אנתרופולוגיה פוליטית, דת ולימודי יהדות, וכוללות מחקר על משיחיות בחב"ד ועל פרויקט הגיור הממלכתי של המדינה. בשנים האחרונות, היא עובדת על שני פרויקטים מחקריים במקביל: האחד, על תפקידם של תהליכי כימות ושל חשיבה דמוגרפית על זהות יהודית בארה"ב, והשני, המאבק המתעורר בקהילות חרדיות בישראל בפגיעות מיניות ובהסתרתן. 

מחקריה של קרבאל-טובי פורסמו בכתבי עת מובילים. ספרה הראשון When the State Winks: The Performance of Jewish Conversion זכה בשני פרסים בינלאומיים: פרס ג'ורדן שניצר (AJS, 2018) לספר הטוב ביותר במדעי החברה העוסק ביהדות, ומקום שני בפרס קליפורד גירץ (SAR, AAA, 2018) למונוגרפיה הטובה ביותר באנתרופולוגיה של דת

 

תחומי מחקר

אנתרופולוגיה חברתית ותרבותית, אתנוגרפיה של מדינה וביורוקטיה, דת, ידע וכימות, יהודים ויהדות

סרטונים

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
לראש הדף