פרופ' חנה לרנר

סגל אקדמי בכיר בבית הספר למדע המדינה
בית הספר למדע המדינה סגל אקדמי בכיר
פרופ' חנה לרנר
טלפון פנימי: 03-6407131
פקס: 03-6409515
משרד: נפתלי, 517

כללי

פרופ' חנה לרנר היא ראשת בית הספר למדע המדינה, ממשל ויחסים בינלאומיים באוניברסיטת תל אביב. היא עומדת בראש המכון לממשל ע"ש הרטוך. מחקריה עוסקים בהבטים שונים של הקשר בין פוליטיקה ומשפט, ובמיוחד במחקר השוואתי של כתיבת חוקות, בסוגיות של דת ודמוקרטיה, וכן בנושאים של ממשל גלובלי וצדק גלובלי תוך התמקדות בשאלת האחריות כלפי זכויות עובדים בשרשראות אספקה על-לאומיות. 

פרופ' לרנר בעלת תואר ראשון בפילוסופיה והסטוריה, ותואר שני בפילוסופיה (בהצטיינות) – שניהם באוניברסיטת תל אביב. את לימודי הדוקטורט במדע המדינה השלימה באוניברסיטת קולומביה בניו יורק. היא היתה חוקרת אורחת באוניברסיטת פרינסטון ובאוניברסיטת מסצ'וסטס, אמהרסט, וכן הובילה קבוצת מחקר בינלאומית בנושא חוקות ודת במכון ללימודים מתקדמים באוניברסיטת בילפלד, גרמניה.

לפני שהצטרפה לסגל אוניברסיטת תל אביב כיהנה כסגנית מנהל ביה"ס למנהיגות חינוכית במכון מנדל בירושלים. בעבר ערכה חדשות בגלי צה"ל והיתה המנהלת-המייסדת של מחלקת החדשות של רדיו דרום.

תחומי מחקר

Comparative Constitution Making, Constitutional Politics, Religion and Democracy, Global Justice and International Labor Rights

 

פרסומים

Hanna Lerner, Making Constitutions in Deeply Divided Societies. Cambridge University Press, 2011. 

Yossi Dahan, Hanna Lerner and Faina Milman-Sivan, eds. Global Justice and International Labour Rights. Cambridge University Press, 2016. 

Aslı U. Bali and Hanna Lerner, eds. Constitution Writing, Religion and Democracy. Cambridge University Press, 2017.

David Landau and Hanna Lerner, eds., Comparative Constitution Making. Edward Elgar, 2019.

 

לרשימת הפרסומים המלאה של פרופ׳ לרנר ראו כאן, או ב-SSRN

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
לראש הדף