ברכות לפרופ' גילה מנחם על ​קבלת מענק מחקר מטעם מפעל הפיס

הצעת המחקר שהביאה לזכיה, תעסוק בנושא: "פיתוח מודל לסל שירותים מוניציפאליים מותאם מאפייני הרשות". העבודה מוגשת על ידי פרופ' גילה מנחם , ד"ר יורם עידה, אמיר חפץ (דוקטורנט באוניברסיטת חיפה) במסגרת המכון לחקר השלטון המקומי בפקולטה למדעי החברה באוניברסיטת תל-אביב.

09 ספטמבר 2014
ברכות לפרופ' גילה מנחם על ​קבלת מענק מחקר מטעם מפעל הפיס

על העבודה:

דו"ח מבקר המדינה שפורסם בדצמבר 2012 קובע כי חרף המחויבות של הרשויות המקומיות בישראל להעניק שירותים , הרי שלא נקבע מעולם סל שירותים מפורט שמחויבת הרשות המקומית לספק לתושביה,  ואף  לא נקבעה רמת השירותים המזערית בכל תחום. העדר סל כזה הינו אחד המקורות לשונות הגבוהה בשירותים שמספקות הרשויות ולאי שוויון ברמת השירותים לה זוכים תושבי רשויות שונות.
 

כיום, מגוון השירותים המתוקצבים על ידי הרשות המקומית חסר היררכיה ברורה של חשיבות וצרכים, ומתבסס בעיקר על יכולת הפיננסית מימונית של  הרשות ומבטא בעיקר הקצאה של משאבים אך אינו משקף באופן ישיר את רמת השירות המסופקת מבחינת כמות ו/או איכות ו/או נגישות של התושבים לשירות, כיון שהוא מציג תשומות בלבד ולא תשומות ותפוקות כנדרש.

 

נושא המחקר ותרומתו :

המחקר יפתח מודל לעיצוב סל שירותים תיקני נורמטיבי לרשויות המקומיות אשר מצד אחד יאפשר יצירת סל  ארצי לצרכי השוואה ומצד שני יצור כלים להתאמה למאפיינים סוציו-כלכליים של כל רשות בנפרד ולהצעת  סל מקומי ייחודי לכל רשות, וכלים לאמידת העלויות של הסל ומקורות התיקצוב. המחקר יבחן וישווה מודלים ממדינות אחרות ומודלים ישראלים קיימים, יבחן את הפערים הקיימים בין הרשויות בישראל, ואת סוגיות השתתפות המדינה באמצעות תקצוב תואם (מצינג). 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
לראש הדף