דברי בוגרים

 

 

​נועה תמיר, העורכת הראשית של רשת דיגיטל, ערוץ 2נועה תמיר, העורכת הראשית של רשת דיגיטל, ערוץ 2.

ממש אחרי שסיימתי את התואר קיבלתי הצעה לעבור מ"מאקו" שם הייתי מנהלת התכניות והוידאו, ל"רשת" לצורך הקמת מערך הדיגיטל של החברה. התואר השני פתח לי מאוד את הראש, אחרי עשור של עבודה אינטנסיבית היה נעים ומאתגר להפעיל תאים חדשים במוח בעיקר ברמה האקדמית. 

עבורי, למצוא את עצמי בספרייה, לחקור ברמה האקדמית עולמות שאני רגילה להתנהל בהם מקצועית ביומיום, היה חוויה מעצימה. התואר נתן מימד נוסף לכל העשייה שלי בעולם התקשורת. מעבר לכך, פגשתי הרבה אנשי תקשורת טובים ומעניינים שלמדו איתי במסלול והפכו לחברים טובים שלי.

מאי 2017

 

 

אסף איכילביץ, מנהל ביקורת פנימית cמשרד החוץ.

אני עובד משרד החוץ מזה 16 שנה. כיום משמש כמנהל ביקורת פנימית בארגון. בהקשר זה, לתואר אין קשר ישיר לעיסוק הנוכחי, אך במהלך הקריירה במשרד החוץ אנחנו  עוסקים לא מעט בתחום התקשורת והממשקים שיש לה עם התחום הפוליטי בארץ ובחו״ל. מבחינה זו, אני מרגיש שבחלק מהקורסים בתכנית רכשתי ידע חשוב וחיוני עבור העבודה שלי. זו היתה כמובן גם הזדמנות להרחיב אופקים ולהכיר קולגות מתחומי עיסוק שונים.

מאי 2017

 

 

עינת בניטה הלחמי, עורכת דין, תובעת פלילית בפרקליטות מחוז מרכז.

אני תובעת פלילית בפרקליטות מחוז מרכז. עורכת דין במקצועי, חברת בית דין המשמעתי של לשכת עורכי הדין ובעלת ניסיון משפטי עשיר בדין הפלילי והמנהלי. הגעתי לתוכנית לאחר השלמת תואר שני במשפטים (תוכנית נורסווסטרן של אוניברסיטת תל אביב) ונהניתי מהעובדה שהתוכנית הינה בעלת מגוון נושאים המאפשר לשאוב ידע נרחב ולהעמיק בסוגיות שנבחרות על ידי הסטודנט עצמו. אמנם, התוכנית אינה בעלת אוריינטציה משפטית, אך התרומה שלה היא ביכולת לגבש חשיבה ביקורתית ומושכלת על היבטים שונים של תקשורת ופוליטיקה בארץ ומחוצה לה. נהניתי מההרצאות ומכתיבת העבודות, נהניתי מהמפגש עם אנשים איכותיים ומעניינים ומהרצאות האורח שהיו מרתקות.

תודה על הכל, עינת 

מאי 2017

 

 

דנה רכטמן, מנהלת המועדון העסקי-אקדמי וחוגי הידידים. אגודת ידידי אוניברסיטת תל-אביב

דנה רכטמן, מנהלת המועדון העסקי-אקדמי וחוגי הידידים. אגודת ידידי אוניברסיטת תל-אביב 

ממליצה בחום על לימודי תואר שני בתקשורת פוליטית בתכנית למנהלים באוניברסיטת תל-אביב. הלימודים מעניקים "זריקת מרץ" למי שמצויים באמצע הקריירה המקצועית. קבוצת התלמידים מגוונת ואיכותית מאד, ומסייעת ביצירת קשרים מקצועיים ובהזדמנויות לשיתופי פעולה במגוון תחומים. הלימודים עצמם מרתקים ומקנים כלים לחשיבה אנליטית וביקורתית לכל תחומי העשייה המקצועית. כתיבת העבודות, הכנת הפרזנטציות וההרצאות סייעו לי רבות בעבודתי המקצועית. והכי כיף, לעצור במירוץ העשייה ולחזור ללמוד.

 

 

 

 רועי קריב, עורך דין ומנהל בית ספר

 רועי קריב, עורך דין ומנהל בית ספר

משפחת "תקשורת פוליטית" היקרה,

רובנו הגענו ללמוד כשלא באמת ידענו לאן מובילה הדרך. עם יד על הלב לא יכולנו לייחל לתוצרים מועילים יותר- הסרנו את הלוט מעל נושאים רבים, שלא הכרנו קודם לכן, למדנו סוגיות בסיסיות בעולם התקשורת הפוליטית, למדנו לחקור סוגיות מרתקות, הכרנו חבר'ה משכמם ומעלה שנבחרו לתכנית בדקדקנות על ידי רכזי התכנית, ובעיקר חלקנו משפחת אחת גדולה שמורכבת: ממרצים מרתקים ובעיקר אנושיים, מסטודנטים מיוחדים ומתפאורה מיוחדת. ובפן האישי, כמנהל בית ספר קיבלתי כלים שאין מאושר ממני להנחיל הלאה לבני הנוער שמוטרדים מהסכנות של המהפך הדיגיטלי. ממליץ בחום רב, ומודה שוב על המשפחה המדהימה שזכינו לקבל לשנת תשע"ד.

 

 

 

 

רינת אלדר, עורכת דין

רינת אלדר, עורכת דין

הנני בוגרת אוניברסיטת ת"א תואר ראשון בסוציולוגיה אנתרופולוגיה ומדע המדינה. כמו כן הנני בעלת תואר במשפטים. ברצוני לציין את התרשמותי מהתואר השני בתכנית לתקשורת פוליטית למנהלים כאחת החוויות המדהימות שעברתי במהלך השנה הזו. התוכן הנלמד היה אקטואלי ומרתק ומגוון המרצים והמרצים האורחים הנפלאים היה עשיר ביותר. התכנית משלבת לימודי תאוריה אקטואליה ופרקטיקה במידה רבה ומגוונת, כך שיש בידם ליתן כלים בידי כל מי שמתעניין בתקשורת ופוליטיקה והשילוב ביניהם הן במישור הפרקטי והן במישור המעשי. 

 

 

 

 

יהודית יחזקאלי, עיתונאית

יהודית יחזקאלי, עיתונאית

למען האמת די התלבטתי אם כדאי לחזור לספסל הלימודים האקדמיים כדי ללמוד תקשורת. מה עוד צריכה עיתונאית שטח יותר משני עשורים ללמוד בנושא התקשורת. נכון, "התקשורת החדשה" הפכה גורם מעצב דעת קהל. בעיקר בתקופה  שבה הטרור השליט את השיח הציבורי בארץ, והשפעותיו הקשות ניכרו גם בנו העיתונאים המסקרים. אולי דוקא בשל כך, החלטתי להקדיש שנה אחת לתיאוריה. ללמוד איך האקדמיה קושרת את התכנים וההשפעות של הפוליטיקה, התקשורת והמציאות הישראלית הסוחפת, ואולי גם לפענח את הנעלם הגדול. כיצד זה העיתונאים הנחשבים למובילי דרך בהשפעתם על החברה הישראלית מתפרנסים בדוחק.  כן, הון, שלטון ועיתון. פוליטיקה ותקשורת, הקשר הלא מתוקשר. עם המטען הזה נכנסתי לשנת לימודים סוחפת ואינטנסיבית. למדנו , אוי כמה למדנו. עם יד על הלב, לא הייתי מוותרת על דקה מהשנה המאתגרת הזאת. חובה לכל עיתונאי המעוניין לשפר את שדה הראייה המקצועי שלו. להציץ לתובנות המקצוע בעזרת חוקרים ואנשי שם מתחום מדעי המדינה והתקשורת הכתובה והאלקטרונית.

ומי בא ללמוד? בכיתה שלנו, שהיא אגב הראשונה שפתחה את החוג לתקשורת פוליטית באוניברסיטת תל-אביב ,היו הרבה מפורסמים וידוענים. יהודים, דרוזים וערבים. כן, היו הרבה סקנדלים אבל הם הסתיימו בחיבוקים. למדנו להתווכח, למדנו לחשוב בכלים מדעיים, עד כמה שניתן.  הפכנו חבורה שראש התכנית פרופ' אמל ג'מאל, לא ישכח ,לדעתי,  עוד שנים רבות. אז בגלל שזה השאיר טעם של עוד ,החלטתי ללמוד גם תואר שלישי. כן היה די קשה אבל סוחף, ראו הוזהרתם.

 

 

ורד פישביין, מנהלת תכנית תגלית אקסל Taglit-Birthright Israel

ורד פישביין, מנהלת תכנית תגלית אקסל Taglit-Birthright Israel

התוכנית היוותה עבורי "חוויה משנה חיים". האתגר האינטלקטואלי, עומק המחשבה, הסרת הלוט מעל המובן מאליו – הם שעשו את השינוי. תואר אקדמי מרתק בתכניו ומאתגר, הן מבחינת המפגש האנושי עם חברים לכיתת הלימוד והן מבחינת האתגר האינטלקטואלי שבמפגש עם אנשי אקדמיה ואנשי תקשורת מהשורה הראשונה.

במילים אחרות – עבורי – התוכנית הביאה לידי פרקטיקה את האמרה "אני חושב - משמע אני קיים". הדבר הטוב ביותר שעשיתי עבור עצמי!!!

 

 

 

 

​​רינה חכמון, עורכת ומפיקה בערוץ 1

"כעורכת ומפיקה ותיקה בטלוויזיה עם ניסיון מעשי רב בתחום, נחשפתי בתכנית, למחקר האקדמי של עולם התקשורת. אווירת הלימודים הנעימה עם מרצים טובים, וחבריי לספסל הלימודים שהיו אנשים בוגרים העוסקים במקצוע ובמקצועות נלווים, היו בשבילי חוויה מאתגרת ומעשירה בחיי המקצועיים."

 

 

אימאן חדאד, מגישה תוכנית ברשת "אלחורה"

"מסע הלימודים שלי בתור סטודנטית לתואר שני בתכנית לתקשורת פוליטית החל במטרה אחת, להשיג עוד תואר אקדמי. היום לקראת תום הלימודים אני יכולה לסכם ולהגיד שחוויה זו היא הרבה יותר מעבר לתואר שני. כשהתחלתי את הלימודים עבדתי באחת מחברות הפרסום המובילות בארץ; באיזשהו שלב במהלך הלימודים עברתי תהליך הבשלה תקשורתי שבסיומו הבנתי איזה קריירה אני באמת רוצה. כיום אני מגישת תכנית טוק שואו באחת מתחנות הלוויין הידועות בעולם הערבי. כל זה התאפשר בעזרת תכנית הלימודים המרתקת והמעניינת ובעזרת סגל מרצים נפלא שתמיד אשאר אסירת תודה להם על תרומת הידע הרחב שלהם, העידוד המתמשך, והכי חשוב היחס המדהים שהם העניקו."

 

 

יצירת קשר


אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive