סבאח אליעזר ז"ל

בן רוזט ואדמונד, נולד בשנת 1954 במרוקו בי"ח בתשרי תשט"ו , 15/10/1954. התגורר בבת ים. שרת בחיל השריון. יחידה: גד' 346. התגייס באוגוסט 1973.

בשנת 1956, בהיותו תינוק, עלה עם הוריו ארצה. המשפחה השתקעה בבת-ים, שם סיים את בית-הספר היסודי. הוא המשיך ללמוד בבית-ספר תיכון במגמה ריאלית ועשה את בחינות הבגרות במגמה הומנית.

 

באוגוסט 1973 התגייס לצה"ל ושירת בחיל-השריון . אליעזר עבר אימוני טירונות ולחם במלחמת יום-הכיפורים. אחרי המלחמה עבר שורה של קורסים ובמאי 1974 הועלה לדרגת רב"ט. כעבור חודשים אחדים הועלה לדרגת סמל ונעשה מפקד טנק.

 

אחרי שהשתחרר מצה"ל נכנס לעבוד בעסק של משפחתו. הוא חזר ללימודים אקדמיים, סיים את הפקולטה לכלכלה. התחתן והוליד את בנו היחיד.

 

כשפרצה מלחמת שלום הגליל לא הגיע אליו צו-הקריאה, אך אליעזר סירב להישאר בבית בשעה שיחידתו לוחמת בחזית. הוא יצא לשירות מילואים יום אחד אחרי התחלת הקרבות והתקדם עם טורי השריון בגיזרה המזרחית של בקעת הלבנון. ביום י"ט בסיוון תשמ"ב (10.6.1982), ליד העיירה ליביא, תקפו מטוסים את טור הטנקים שעמו נע. הטנק של אליעזר נפגע והוא נהרג, בן 28 היה בנופלו.

 

הוא הובא למנוחות בבית הקברות הצבאי בחולון. השאיר אחריו רעיה, בן, הורים, שתי אחיות ואח. שר הבטחון אריאל שרון כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו: "סמל אליעזר סבח נתן את חייו למען מולדתו. היה ממפקדי הטנקים המצטיינים. היה אהוב על כל מי שהכירו".

 

מפקד יחידתו כתב לרעייתו: "בעלך היה מפקד טנק מעולה. היה עליז ומלא שמחת חיים והדביק בעליזותו את כל הסובבים אותו. הוא היה אהוב ומקובל מאוד".

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
לראש הדף