מרמלשטיין יוסף(ספי) ז"ל

מרמלשטיין יוסף(ספי) ז"לבן חיה ונפתלי, נולד ביום ג' באב תשי"ט (7.8.1959) ברמת-גן. יוסף למד בבית-הספר היסודי "יהלום" בעירו וסיים את בית-הספר התיכון "בליך" במגמה חברתית. בתקופת לימודיו היה ספי חבר בתנועת הצופים ברמת-גן, תחילה כחניך ואחר-כך כמדריך.

 

יוסף גויס לצה"ל בסוף ינואר 1978 ולאחר הטירונות הוצב בחטיבת גולני. הוא עבר קורס מ"כים-חי"ר והצטרף לסגל המפקדים בבסיס האימונים של החטיבה. ספי סיים בהצלחה קורס קצינים, היה מ"מ בבית-הספר למ"כים של החטיבה ומונה לתפקיד סגן מ"פ בגדוד חי"ר. בהמלצה להעניק לו דרגת סגן נאמר: "קצין שקט, יסודי מאוד ויעיל מאוד בעבודתו. בעל מוטיבציה להצלחה ואהוד מאוד על פקודיו". לאחר שירות של כמה שנים בצבא הקבע החליט יוסף להשתחרר ולצאת ללימודים.

 

במחצית אוגוסט 1982 שוחרר סגן יוסף מצה"ל. הוא החל ללמוד כלכלה וחשבונאות באוניברסיטת תל-אביב והצטיין בלימודיו. את שירות המילואים עשה כמ"פ בגדוד חי"ר.

 

ביום כ"א בטבת תשמ"ה (14.1.1985) נפל סגן יוסף בקרב בלבנון במבצע שלום הגליל והובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בקריית-שאול. לאחר נופלו הועלה לדרגת סרן. השאיר אשה והורים. בחוות הדעת על לחימתו בלבנון נאמר: "קצין מצטיין ומקצועי, מונה לתפקיד מ"פ למרות גילו הצעיר". במכתב התנחומים של שר הביטחון למשפחה, צוין כי ספי "היה לוחם וקצין מצטיין, צנוע, נעים הליכות, מקובל ואהוד על חבריו בפלוגה ובגדוד".

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive