קרוננפלד מיכאל ז"ל

מיכאל, בן סבינה ומנדל, נולד ביום כ"ב בחשון תש"י (14.11.1949) בתל-אביב ולמד בבית-הספר היסודי "הס" ובבית-הספר התיכון "קוגל" בחולון. מיכאל היה תלמיד חרוץ, אהוב על מוריו ועל חבריו. הוא היה ספורטאי מצטיין והשתלם בקורס למדריכי ספורט במכון וינגייט בנתניה. כן אהב ספרות ומוסיקה.

 

מיכאל גויס לצה"ל במחצית אוגוסט 1968 והוצב לחיל השריון. הוא עבר בהצלחה קורסים מקצועיים בחיל השריון, לרבות קורס מפקדי טנקים וקורס קציני שריון. כמפקד היה מיכאל מסור מאוד לחייליו. היה לו ידע מקצועי רב במקצועות השריון והוא הכיר על בוריים סוגים שונים של טנקים ושל כלי רכב משוריינים בחיל. מפקדיו העריכוהו כקצין ממושמע ושקט המוכן למלא כל משימה שהוטלה עליו וכמפקד מחלקת טנקים מצטיין. במהלך שירותו הגיע לדרגת סגן.

 

אחרי שחרורו מהשירות הסדיר נשא אישה ועבר לגור בבת ים. מיכאל התכונן ללימודים גבוהים ונרשם לאוניברסיטת תל-אביב, גמר שתי שנות לימוד בכלכלה והתקבל ללימודי השנה השלישית. הוא עבד בחברת אי.בי.אם. וזכה להצלחה רבה במקום עבודתו. במלחמת יום-הכיפורים לחם מיכאל כמפקד מחלקת טנקים ברמת הגולן. ביום י"ד בתשרי תשל"ד (10.10.1973) נפגע ונהרג בהפגזה של הסורים בצומת רפיד. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בחולון. השאיר אחריו אישה, הורים ואחות.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
לראש הדף