גורדון טלי ז"ל

בת מרגלית וברי

נולדה בכ"ה באלול תשל"א , 15/9/1971
התגוררה בגבעתיים
נהרגה בפעולת איבה
בי"ג באדר תשנ"ו , 4/3/1996
מקום אירוע: תל אביב - דיזנגוף סנטר
באזור מרכז הארץ והשפלה
הובאה למנוחת עולמים בתל אביב - ירקון
הותירה הורים ואח 
בת 24 במותה
מונצחת באנדרטה בהר הרצל בלוח מס' 55

 

 

 

קורות חיים:

טלי, בת ברי ומרגלית, נולדה בכ"ה באלול תשל"א, (15.09.1971), ביוהנסבורג, דרום אפריקה. עלתה לישראל עם משפחתה בהיותה בת שש. את שנותיה הראשונות בישראל בילתה בעיר ראשון לציון, שם למדה בבית הספר היסודי ובחטיבת הביניים אשכולות. לקראת המעבר לתיכון, עברה טלי עם משפחתה לגבעתיים והחלה ללמוד בתיכון על שם שמעון בן-צבי. טלי בלטה ביופייה ובכשרונותיה, הצטיינה בכל תחומי הלימוד, ותוך זמן קצר הפכה למרכז החיים החברתיים בבית ספרה.

 

בתום לימודיה בתיכון, התגייסה לצה"ל ושירתה כמקפלת מצנחים, כשגולת הכותרת בשירות הייתה קבלת כנפי צניחה. בקורס הצניחה גם הכירה את חברה לחיים, רום, אשר עימו חייתה בדירה משותפת ברמת גן במשך ארבע שנים, עד מותה.

 

לאחר השירות, החלה ללמוד באוניברסיטת תל אביב. גם שם הצטיינה, והצליחה לסיים את התואר השני במדעי המדינה כבר בגיל 24. במקביל, עבדה בחברת סמייל שירותי תיירות, נתנה שיעורים פרטיים, עבדה במלצרות, והתכוננה למסלול של דוגמנית על-ידי הכנת ספר תצלומים אומנותי. טלי, בעלת תודעה פוליטית מפותחת, הייתה בין מייסדי "דור שלם דורש שלום". בתוך עיסוקיה האינטנסיביים הספיקה גם לטייל עם רום למזרח הרחוק, לארצות הברית ולאירופה. היא אהבה את החיים הטובים וידעה לשלב אותם ביחד עם כל עיסוקיה. מוקפת תמיד בחברים ובחברות, טלי הייתה אהובה על כולם. השפעתה הייתה גדולה על חוג ידידיה הקרובים והם ראו בה מודל לחיקוי הודות ליופייה, חכמתה וכשרונותיה.

 

ביום חג הפורים, י"ג באדר תשנ"ו, (04.03.1996), טיילה טלי עם חברתה, ענבר עטייה, בתל אביב. בשעה 16:00 אחר הצהריים פוצץ מחבל-מתאבד מטען, שנשא בתיק יד, בעת שעבר במעבר חצייה ברחוב דיזנגוף פינת רחוב המלך ג'ורג' בתל אביב, בכניסה למרכז הקניות והבילוי דיזנגוף סנטר. 13 בני אדם נהרגו בפיגוע ועשרות נפצעו. בין ההרוגים היו גם טלי, וחברתה ענבר. טלי הייתה בת 24 במותה. היא הובאה למנוחת עולמים בבית העלמין ירקון.

 

אגודת ידידי האוניברסיטה יזמה חלוקת שתי מלגות שנתיות, על שמן של טלי וענבר. בחוג לקולנוע באוניברסיטת תל אביב הפיקו סרט בן 20 דקות על חייה של טלי. חברת סמייל, בה עבדה, תרמה להקמת חורשה על שמה בתוך פארק רבין.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
לראש הדף