דגן רם אברהם ז"ל

בן פנינה ונתן. נולד ביום י"ז באדר תשכ"ד (1.3.1964) במושבה יקנעם. למד בבית-הספר היסודי האזורי כפר יהושע ובחטיבת-הביניים כפר יהושע וסיים את לימודיו בבית-הספר התיכון האזורי בכפר יהושע במגמה הביולוגית. עד גיוסו לצה"ל היה חבר בלהקת המחול העירונית 'חיפה'.

 

בראשית אוגוסט 1982 גויס רם לשירות חובה בצה"ל ושובץ בחיל האוויר, עבר קורס טיס וצניחה ושירת כטייס. בתום שלוש שנות שירות חובה המשיך רם ושירת ארבע שנים בשירות צבא הקבע, שבמהלכן עבר קורסים שונים ושימש כמדריך טיסה בבסיסי קרב וקצין בטיחות והגיע לדרגת סרן. להערכת מפקדיו היה "קצין מקצועי", מסור ומנוסה, מדריך מצוין, אהוד ומקובל על סביבתו". לאחר שחרורו מצה"ל סיים רם תואר ראשון בכלכלה באוניברסיטת תל אביב ועבד כיועץ השקעות. בשנת 1989 נשא לאישה את יעלה.

 

בחודש אוגוסט 1992 נקרא רם לשירות מילואים. ביום א' באלול תשנ"ב (30.8.1992) נפל בעת מילוי תפקידו. בן עשרים-ושמונה היה בנופלו. הוא הובא למנוחות בבית-העלמין של יקנעם, המושבה שבה נולד. הותיר אחריו אישה - יעלה, הורים, שתי אחיות - הדס ורותם, ואח - חובב.

 

במכתב תנחומים להורים כתב מפקד הטייסת: "רם היה טייס טוב, צעיר, חייכן וערני ובעל עיניים עליזות ומחייכות, שקיבל בחיוך וכגבר כל החלטה ומשימה והתייצב לבצעה בלא היסוס. 'מילואימניק' ברמ"ח אבריו, שכבר טעם את טעמו של האזרח, הקפיד להגיע לטיסות. אשרי הטייסת שטייסים כאלה מאיישים את שורותיה, ואשרי מפקד שמוביל אותם למלחמה".

 

קציני היחידה הביעו דעה חיובית וטובה על רם וציינו: "הוא נתן דוגמה אישית, תיפקד ביעילות בתנאי לחץ, גילה רמה גבוהה של ידע מקצועי ולמד ביעילות נושאים חדשים. יצר אווירה חיובית סביבו". "רם היה בחור נהדר, אהב מאוד חיות וחקלאות והיה קשור מאוד לארץ הזאת ולאנשים כאן" - אמר חברו.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
לראש הדף