אבנון שמואל ז"ל

בן אברהם ומילה. נולד ביום י"ט בשבט תש"א (16.2.1941) בירושלים. כיון שהמשפחה ישבה בצפת התחיל שמואל ללמוד בבית הספר היסודי שם ואחרי שתי הכיתות הראשונות, כשהמשפחה עברה לפתח תקוה, המשיך את לימודיו בבית הספר פיק"א שבמקום. אחרי שסיים את לימודיו עבר לבית הספר התיכון "אחד העם" ושם למד בשתי הכיתות הראשונות אך סיים את לימודיו התיכוניים בבית הספר הריאלי ובפנימיה הצבאית. נטה לספורט ואהב לאסוף בולים. לאחר מכן התחיל ללמוד כלכלה ומדעי המדינה באוניברסיטה העברית.

 

היה מתכנן שיטות למחשבים אלקטרוניים וכך מצא את לחמו. לצה"ל גויס באוגוסט 1958, עבר קורס מ"כ ומ"מ והיה למדריך בבית הספר לקצינים. הגיע לדרגת סגן. אחרי זה שירת בחיל הרגלים במילואים וביום ג' באלול תשכ"ז (8.9.1967) בעלותו עם זחל"ם על מוקש בסביבת בית-חנון, נפל בעת מילוי תפקידו. הובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בקרית שאול. הניח אשה וילד שלא הגיע אף לגיל שנתיים בנפול אביו.

 

לזכר שבעה סטודנטים של האוניברסיטה בתל אביב (ושמואל ביניהם) ולזכר אחד מעובדיה הוקמה קרן מילגות מטעם נשיא האוניברסיטה ומפירותיה הוענקה מילגה על שם כל אחד מנופלי מלחמת ששת הימים. זכרו הועלה ב"ספר הנופלים שהוציאה לאור עיריית גבעתיים.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
לראש הדף