נהלים למניעת הטרדה מינית

​​​​​

​​​​

אוניברסיטת תל אביב עושה מאמצים רבים על מנת למנוע את תופעת ההטרדות המיניות (לרבות התנכלות על רקעהטרדה מינית) ולטפל ביעילות ובמקצועיות בתלונות על הטרדה מינית, הכל כדי לקיים סביבת לימודים ועבודה מכבדת ובטוחה.

האוניברסיטה מינתה שתי נציבות למניעת הטרדה מינית, הח"מ פרופ' תמר ברוש שנמנית עם הסגל האקדמי הבכיר והגב' לואיזה נרקיס שנמנית עם הסגל המנהלי.

הנציבות הוכשרו על-פי חוק לעסוק בנושא ונעזרות בצוות מהלשכה המשפטית. המתלונן/ת רשאי/ת לבחור למי משתי הנציבות להגיש את התלונה.

על פי חוק, רשאי/ת מתלונן/ת על הטרדה מינית לפנות לשלושה גורמים או רק לחלק מהם, במקביל או בזה אחר זה: לנציבה למניעת הטרדה מינית בעבודה, במטרה לפתוח בבירור על ידי הנציבה אשר בסופו יוחלט האם להעמיד את המטריד/ה לדין משמעתי ; לבית הדין לעבודה כאשר מדובר בהטרדה מינית במסגרת יחסי עבודה ניתן לתבוע מטריד/ה ומעביד וכן לתבוע פיצויים כספיים או לבית משפט אזרחי - כאשר לא מדובר בהטרדה מינית במסגרת יחסי עבודה ; למשטרה בתלונה.

ההחלטה לפנות למי מהגורמים היא של המתלונן/ת בלבד. מידע זה מועבר למתלוננים/נות בעת שבאים לדווח על הטרדה בפני הנציבה.

כל פנייה לנציבות נענית, גם אם זו רק התייעצות או בקשת עזרה עקב הטרדה מינית שלא אירעה באוניברסיטה ולא קשורה לאוניברסיטה. הנציבות מנסות לעזור. פניות אנונימיות מטופלות אף הן, במידת האפשר.

במקרים מסוימים (עבירות חמורות) כפי שמורה חוק העונשין, נדרשת האוניברסיטה לדווח ליועץ המשפטי לממשלה על המקרה ולקבל הנחיותיו כיצד ואם לפעול.

פניות ומידע נוסף בכל הקשור להטרדות מיניות ניתן למצוא כאן: 

https://harassment-prevention.tau.ac.il/safe-campus/main

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive