איל פלדמן

​מדוע בחרתי לימודי דוקטורט במדע המדינה?

בחרתי בלימודי דוקטורט על מנת שאוכל להמשיך ללמוד ולחקור לעומק נושאים הקרובים לליבי במסגרת אקדמית וברמה גבוהה, וכדי להרחיב את מעגל האפשרויות המקצועיות שלי – באקדמיה ומחוצה לה ובכך לתרום במקומות שונים מהידע שארכוש והכישורים אותם אטפח. בחרתי בחוג למדעי המדינה באוניברסיטת תל אביב, ראשית, בשל הסגל האקדמי, הכולל מרצים וחוקרים בעלי שיעור קומה אשר ביכולתם לתרום רבות לתהליך של צמיחה אינטלקטואלית. שנית, מאחר שזהו ביתי האקדמי, בו למדתי לתואר ראשון ושני ובו גם לימדתי כמתרגל.

 

 

מהו נושא המחקר המעניין אותי, ומדוע?

אני מתעניין במחשבה מדינית, בלאומיות וביריבותיה, במודלים של אזרחות ובהיבטים הפילוסופיים, הפוליטיים והאתיים של חינוך והוראת אזרחות והיסטוריה. מעניין אותי לחקור את השפעתם של רעיונות, זהויות ומאבקים אידאולוגיים ופוליטיים על תחום החינוך. על רקע זה ברצוני להבין את השוני בין מדינות בכל הנוגע לדגשים החינוכיים שהן מקנות בהיבט הזהות הלאומית ובתפישות של אזרחות (ושל האזרח הטוב), כמו גם את מידת הצלחתן בהנחלת תפישות אלו. 

אלו הם נושאים בעלי פוטנציאל העמקה עיונית ואפשרות לחיבור בין תחומי העניין האקדמיים שלי, אך לא פחות מכך – לנושאים אלו חשיבות מעשית בארץ ובעולם, שכן מערכת החינוך משקפת תהליכים חברתיים ופוליטיים, ובו-זמנית משפיעה עליהם. על כן מחקר שכזה עשוי לתרום לחוקרי חברה, מדינה וחינוך, אך גם להיות רלוונטי עבור הציבור הרחב וקובעי מדיניות ברמות השונות.   

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
לראש הדף