מידע למועמדים

צאו מהמרפסת, המדינה קורסת?

"אחד הדברים ששיכנעו אותי לעזוב את לימודי המתמטיקה ולעבור למדע המדינה היה המחשבה שאוכל למנוע מלחמה גרעינית". פול וולפוביץ, דיפלומט אמריקאי ונשיא הבנק העולמי לשעבר

עזבו אתכם מפוליטיקאים, הם רק רוצים להידבק לכיסא. גם אתם חושבים כך? ואולי לדעתכם רובם מגיעים עם רצון אמיתי לשנות – אבל בדרך נתקלים במציאות, ומבינים שהפוליטיקה היא אמנות של פשרות? האם לדעתכם הכל פוליטי, וכל תחום – כלכלה, תרבות ואפילו ספורט - נחלק בין ימין לשמאל? או שאתם רואים עוד קווים רבים שחוצים את החברה למגזרים שונים? והאם אתם מאמינים ש-120 איש שיושבים בירושלים קובעים את גורלנו – או שכל אחת ואחד מאיתנו מחזיק גם כן בכוח הזה? ומה בכלל הופך קבוצה של אנשים למדינה?

אם תמיד רציתם להצטרף למשחק, במקום לעמוד מהצד; אם אתם חושבים שאתם יכולים לשנות את המדינה ואת העולם, ולהביא מחר טוב יותר; אם תמיד עקבתם אחרי מקורות הכוח וההשפעה; אם תמיד קראתם בשקיקה על הקרבות המרים בין צרפת לאנגליה, על המלחמות הגדולות במאה ה-20 ועל המלחמה הקרה; אם אתם מאמינים שגם כיום מתחולל מאבק אמיתי בעולם ושמלחמות שונות יחד עם התפתחויות טכנולוגיות וגיאופוליטיות ממשיכות לשנות את חייהם של מיליונים, להרוס מדינות קיימות ולהקים חדשות – מקומכם בלימודי מדע המדינה באוניברסיטת תל אביב.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>