החזון שלנו

 

 

סמל של הבונים החופשיים על שטר של דולר

מה אנחנו עושים

הרעיונות והמוסדות הפוליטיים, הכלכליים, החברתיים והתרבותיים של ארצות-הברית משפיעים רבות על כל תחומי החיים הישראלים. אך עדיין, לרוב הישראלים ישנה תפיסה מצומצמת על טבען של ההשפעות הללו. המטרה הראשית של המרכז לחקר ארצות-הברית בשיתוף עם תכנית פולברייט היא לשנות זאת.

על-ידי רתימת מומחיותם הבלתי מעורערת של אנשי סגל וחוקרים ממגוון רחב של דיסציפלינות, מאוניברסיטת תל-אביב ומחוצה לה, המרכז שואף להטמיע הבנה מעמיקה יותר של ארצות-הברית בכל מגזרי החברה הישראלית ולהפוך, מהבחינה האינטלקטואלית והחינוכית, לגוף קבוע בנוף האקדמי הישראלי.

כמרכז המחקר האקדמי הראשון והיחיד בישראל המוקדש כבלעדית לחקר ארצות-הברית, אנו מחויבים לתכנית מחקרית ופדגוגית רחבה, מגוונת ורב-תחומית העולה על תחום מסוים וכוללת: פוליטיקה וממשל אמריקני, עסקים, כלכלה, משפט, היסטוריה, סוציולוגיה, תקשורת, איכות סביבה ותרבות (ספרות, אמנות, קולנוע, תיאטרון ומוסיקה).

 

קהילה, הדרכה פדגוגית וחינוך

המרכז, הנהנה ממימונה ותמיכתה הנדיבים של תכנית פולברייט בישראל, לא נועד רק לקדם מחקר ולהעמיק את איכותו בישראל על ארצות-הברית, אלא גם לחלוק את הובנות האלה עם הציבור הרחב באמצעות מערך של פורומים, סדנאות, פעילויות תרבותיות ופלטפורמות המותאמות לצרכים ולאינטרסים ספציפיים.

האופי הרב-תחומי של המרכז באוניברסיטת תל-אביב, המשקף את תחומי העניין של חוקרים הפעילים ביותר מתריסר בתי-ספר, מחלקות ותכניות שונות באוניברסיטה, מציע מבחר עשיר של תכניות המכוונות למעצבי דעת קהל ומקבלי החלטות, מחנכים ופעילים חברתיים (בדגש על סטודנטים ומורים באזורי הפריפריה בישראל).

מכיון שמטרתנו היא להגיע לא רק למרכזי המטרופולין, אלא גם לאזורים המייצגים את כלל המגזרים הרבים בחברה הישראלית, העבודה שלנו מחוץ לאקדמיה חשובה לא פחות: בשיתוף פעולה עם המשרד הקהילתי של האוניברסיטה, תוך ניצול ניסיונו הרב, אנו שואפים ליזום תכניות העשרה עבור תלמידי בית-ספר ומורים.

בנוסף, באמצעות שיתוף פעולה עם התכנית המבוססת של האוניברסיטה ללימודים אמריקאים, המרכז מסייע גם להכשיר את הדור הבא של חוקרי ארצות-הברית, תוך שימת דגש מיוחד על לימודים לתואר שני ושלישי. מטרה זו מושגת באמצעות מענקי מחקר תחרותיים, סמינרים מחקריים לאורך כל השנה, פיקוח סגל קרוב וסנדאות ייעודיות בהובלת דמויות מחקריות מובילות מארצות-הברית.

הרשמה לניוזלטר

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>