תואר ראשון בתקשורת

החוג לתקשורת אוניברסיטת תל אביב תואר ראשון​​

מגדירים מחדש את לימודי התקשורת

מה הופך סרטון יוטיוב לוויראלי? למה אנחנו מבלים כל כך הרבה זמן על האינטרנט? מה עושה כותרת באתר חדשות ל"כותרת מנצחת"? האם הרשתות החברתיות משנות לנו את הפוליטיקה? איך בונים קהל עוקבים בטוויטר?

 

עולם התקשורת משתנה במהירות עצומה. כדי להבין מה קורה בו, ואיך לפעול בתוכו, צריך להבין לא רק את הטרנדים העכשוויים – אלא גם את טבעה הכללי של התקשורת האנושית, את ההיסטוריה שלה, ואת ההקשרים התרבותיים והחברתיים שאפשרו את כל מה שכבר קרה – ויפתחו בעתיד את הדרך לדרכי תקשורת חדשות לחלוטין.

 

החוג לתקשורת, בשילוב מורי "כותרת", מציע תכנית יחודית לתלמידי התואר הראשון, המכשירה את בוגריה להשתלבות בעולם החדש הזה - הן כחוקרים והן כאנשי מקצוע. התכנית כוללת קורסים בנושאים מגוונים מתוך מדעי התקשורת – תרבות רשת, כלכלה בעידן דיגיטלי, ניהול מידע, תקשורת בין אישית, השפעה תקשורתית, היסטוריה של אמצעי התקשורת ועוד – וסדנאות בנושאי עיתונות דיגיטלית, אסטרטגיה תקשורתית, הופעה לפני מצלמה, תחקיר עיתונאי, ניהול משברים, ניהול מידע, שיווק און ליין וכן הלאה.

תיאוריה זו הפרקטיקה החדשה.

אתם יכולים ללמוד רק איך עושים תקשורת, וכך תוכלו לתפעל את אמצעי התקשורת של היום, אבל אנחנו מזמינים אתכם גם להבין תקשורת. התואר האקדמי בתקשורת של אוניברסיטת תל-אביב יכין אתכם לעולם התקשורת העתידי.

 

מה מיוחד בלימודי תואר ראשון בתקשורת באוניברסיטת תל-אביב?

אוניברסיטת תל-אביב היא המוסד האקדמי היחיד בישראל שמפגיש לימודי תואר ראשון בתקשורת של אוניברסיטה יחד עם סדנאות מעשיות בנושאי עיתונות דיגיטלית, אסטרטגיה תקשורתית, הופעה לפני מצלמה, תחקיר עיתונאי, ניהול משברים, ניהול מידע, דוברות, יחסי ציבור ועוד.

אנו מאמינים שבסיס תיאורטי חזק יחד עם התנסות בשטח יקנו לכם תואר שלם ואיכותי, איתו תוכלו להתקדם בעולם התקשורת (או בכל תחום אחר בו תבחרו לעסוק), ולהסתגל לשינויים שעתידים להתרחש בעולם הדינאמי הזה.

 

מה חדש בחוג לתקשורת של אוניברסיטת תל-אביב?

  • רעננו את תכנית הלימודים, הוספנו קורסים תיאורטיים חדשים בנושאים: תרבות רשת, העידן הדיגיטלי, ניהול מידע ועוד.
  • בשיתוף פעולה ייחודי עם מורי "כותרת" - בית הספר שהוביל את לימודי העיתונאות בישראל - פיתחנו סדנאות מעשיות כחלק מתכנית הלימודים של התואר הראשון.
  • גייסנו את מיטב חוקרי התקשורת ואנשי תעשיית התקשורת בארץ, נבחרת מנצחת שתלווה אתכם לאורך כל התואר.
  • הקמנו את "כותרת", אתר החדשות של החוג, בו אתם תהיו הכתבים, התחקירנים, הצלמים והפרשנים. כך, כבר במהלך הלימודים תכינו את תיק העבודות שלכם, ותקבלו התנסות איכותית בעולם התקשורת העכשווי.

 

נחזר להתחלה, למה בכלל ללמוד תקשורת?

עולם התקשורת עובר בימים אלה מהפכה חסרת תקדים. אתם נמצאים רוב זמנכם עם המכשיר הסלולרי, מבלים שעות ברשתות חברתיות, מצייצים, משתפים ומסמסים. אתם חיים תקשורת, ואם אתם גם אוהבים תקשורת, בואו להבין תקשורת ולהשתלב בעולם החדש הזה -הן כחוקרים והן כאנשי מקצוע. אנשי התקשורת קובעים סדר יום, חושפים עוולות, מקדמים אג'נדות, מזהים טרנדים ומעוררים מודעות לתופעות חשובות. אם חשוב לכם להשפיע ויש לכם מה להגיד, זאת הדרך שלכם. ואם אתם רוצים להיות אנשי עסקים, פסיכולוגים, משפטנים או  לעבוד בשירות הציבורי, אתם בוודאי יודעים: בעולם של היום, הבנה מעמיקה בתקשורת היא תנאי הכרחי להצלחה.

 

מטרת הלימודים בחוג היא כפולה:

  • מצד אחד, להקנות לסטודנטים כלים להבנה וניתוח של מכלול התופעות של תקשורת אנושית, בהקשריה החברתיים, הפסיכולוגיים, הכלכליים, הפוליטיים והטכנולוגיים, לאורך ההסטוריה ולקראת העתיד.
  • מצד שני, להקנות להם מיומנויות תקשורתיות במגוון תחומים –שכנוע בתקשורת בין אישית, הפקת  חדשות בפלטפורמות דיגיטליות, ניהול מידע בעולם משתנה ועוד.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive